Logo Przewdonik Katolicki

Szansa narzeczeństwa

PK
Fot.

Kiedy on i ona stają pięknie ubrani przed ołtarzem, nikt nie pyta, jak długo będą ze sobą szczęśliwi. Wszyscy życzą im jak najlepiej. Potem przychodzi codzienność i okazuje się, że sama miłość nie wystarcza: że brakuje wiedzy, brakuje modlitwy. Wtedy pojawiają się kryzysy. Kościół pragnie szczęścia ludzi. W trosce o dobro przyszłych rodzin podejmuje się zadania przygotowania...

Kiedy on i ona stają pięknie ubrani przed ołtarzem, nikt nie pyta, jak długo będą ze sobą szczęśliwi. Wszyscy życzą im jak najlepiej. Potem przychodzi codzienność i okazuje się, że sama miłość nie wystarcza: że brakuje wiedzy, brakuje modlitwy. Wtedy pojawiają się kryzysy.

Kościół pragnie szczęścia ludzi. W trosce o dobro przyszłych rodzin podejmuje się zadania przygotowania narzeczonych nie tylko do sakramentalnej uroczystości, ale przede wszystkim do wspólnego życia.

Wiedza i modlitwa to podstawowe elementy formacji narzeczonych. Specjalne spotkania dla nich odbędą się w naszej archidiecezji w niedzielę 4 marca. Warto skorzystać z tych spotkań, żeby ludzka miłość mogła otrzymać solidne podstawy. Czas narzeczeństwa jest przecież przede wszystkim szansą na umocnienie miłości i oparcie jej na Bogu.

Spotkania dla narzeczonych

4 marca, niedziela, godz. 14-16
Chodzież: par. Nawiedzenia NMP;
Gniezno: katedra (sala ul. Kolegiaty 2),
Markowice: klasztor;
Słupca: par. św. Leonarda;
Wągrowiec: klasztor;
Żnin: par. św. Floriana

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki