Opinie internautów

Pozytywnie

Uważam, że świetne są takie inicjatywy, oby było takich miejsc więcej!

Ryba

W Moskwie

W nowej dzielnicy Otradnoje także jest takie centrum.

W odległości ok. 20-50m od siebie są trzy świątynie: cerkiew, meczet i synagoga. Wybudowano je w latach 90. XX wieku.

Sam widziałem, jak rodziny się rozdzielały i każdy szedł do swojej świątyni. Jest to duży krok...
Czyta się kilka minut

Pozytywnie

Uważam, że świetne są takie inicjatywy, oby było takich miejsc więcej!

Ryba

W Moskwie

W nowej dzielnicy Otradnoje także jest takie centrum.

W odległości ok. 20-50 m od siebie są trzy świątynie: cerkiew, meczet i synagoga. Wybudowano je w latach 90. XX wieku.

Sam widziałem, jak rodziny się rozdzielały i każdy szedł do swojej świątyni. Jest to duży krok w kierunku tolerancji religijnej, której tak brakuje w Polsce.

Mak

I dobrze

Nie widzę w tym nic dziwnego, wszystkie te wyznania są tolerancyjne, inaczej zachowują się wyznania powstałe w XX wieku, panuje tam fanatyzm.

Aga

??

A czemu nie należą do tej grupy muzułmanie?

W końcu we Wrocławiu jest meczet.

????????

Wybrane komentarze internautów z www.onet.pl do artykułu Michała Bondyry na temat inicjatyw ekumenicznych we Wrocławiu [„PK”, nr 3].

To skandal!

To taki ksiądz może sobie wchodzić do instytucji uniwersyteckich i urządzać paranabożeństwa? Czymś takim powinni zainteresować się rektorzy. Może jeszcze kaplice zamontują w głównych budynkach uniwersyteckich? Tego już bym nie zdzierżył. Musimy walczyć o wolność i demokrację oraz niezależność od konkretnych związków wyznaniowych.

Vermes

Nie rozumiem

Cała rzecz polega na tym, aby w pełni odpowiedzieć na

zawołanie Jana Pawła Wielkiego, Sługi Bożego: „OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI!” Chrystusowi, czyli Władcy tego Świata, Panu i Władcy. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego akademiki i uczelnie miałyby być zamykane przed księżmi i posługą duszpasterską? Czyżby tam nie mieszkali i pracowali katolicy, będący przecież „solą tej polskiej ziemi”? Stanowią przecież aż 96 proc. wszystkich Polaków. Na jakim świecie żyjesz?!

Czyżbyś był ateistą i wrogiem Boga?

ABIMAS

Wybrane komentarze internautów z www.onet.pl do artykułu Justyny Mrozik „Z kolędą w akademiku”, ukazującym kolędę w jednym z poznańskich akademików. [„PK”, nr 4].

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 5/2007