Logo Przewdonik Katolicki

Chrześcijańskie powołanie

PK
Fot.

Piątkowy wieczór 9 listopada należał w Lesznie do młodych. To radosne spotkanie w hali Trapez zorganizowała wspólnymi siłami młodzież ze wszystkich leszczyńskich parafii, skupiona w inicjatywie Dobrze Być Razem, czyli popularnej Agrafce. Spotkaniu przyświecało hasło: Oto ja! Poślij mnie! (Iz 6, 8), wpisujące się w program i...

Piątkowy wieczór 9 listopada należał w Lesznie do młodych. To radosne spotkanie w hali „Trapez” zorganizowała wspólnymi siłami młodzież ze wszystkich leszczyńskich parafii, skupiona w inicjatywie „Dobrze Być Razem”, czyli popularnej „Agrafce”.

Spotkaniu przyświecało hasło: „Oto ja! Poślij mnie! (Iz 6, 8)”, wpisujące się w program i tematykę XVII Leszczyńskich Dni Kultury Chrześcijańskiej „Przypatrzmy się powołaniu naszemu”, trwających w dniach 7-11 listopada.

Podczas tegorocznych dni kultury lesznianie mieli okazję zastanowić się nad różnymi rodzajami powołania, do których wzywa człowieka Bóg, m.in. do miłości miłosiernej (caritas), do życia rodzinnego czy miłości ojczyzny. Tym zagadnieniom były poświęcone poszczególne dni, podczas których wspólnie modlono się, słuchano konferencji. O powołaniu do służby Bożej mówili przełożeni Arcybiskupiego Seminarium Duchownego z Poznania, przypominając, iż – jak poucza Katechizm Kościoła Katolickiego – pierwszym i podstawowym powołaniem każdego chrześcijanina jest pójście za Chrystusem. Kapłan natomiast powinien mieć zawsze w pamięci słowa Jezusa, zapisane przez św. Jana: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał” (J15,16). Na zakończenie dnia poświęconego powołaniu do kapłaństwa i życia zakonnego poznańscy klerycy przygotowali czuwanie modlitewne.

O rozmaitych drogach powołania opowiadali także goście piątkowego spotkania młodych, wśród których był Paweł, aktor teatru ewangelizacyjnego „Droga” z Poznania, czy nazaretanka s. Bogna z Warszawy. Rozbawiona i rozśpiewana młodzież (było to niezwykle radosne spotkanie!), potrafiła się jednak wyciszyć w oczekiwaniu na najważniejszego gościa wieczoru: Pana Jezusa, który przyszedł w Eucharystii. Najświętszą Ofiarę koncelebrowali leszczyńscy kapłani oraz czterej zaproszeni księża (z archidiecezji poznańskiej i diecezji kaliskiej), będący członkami zespołu „Pinokio Brothers”. Rockowy koncert, który dali później, łączył w sobie dobrą muzykę i wymowne, chrześcijańskie teksty. Dzięki temu był również okazją (co może nieco zdziwi starszych) do modlitwy i ewangelizacji. Dobrze było zawitać do Leszna i poczuć, że dobrze jest być razem!

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki