Logo Przewdonik Katolicki

Młodzi wierni

PK, Michał Bondyra
Fot.

Miłość to wierność wyborowi. Te niełatwe słowa św. Augustyna towarzyszyły młodym, którzy w sobotę 21 września spotkali się w inowrocławskich Solankach, by świętować wspomnienie swojego patrona, św. Stanisława Kostki. Choć początek września jest trudnym terminem na zwołanie młodzieży, która dopiero rozpoczyna rok szkolny, na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli...

„Miłość to wierność wyborowi”. Te niełatwe słowa św. Augustyna towarzyszyły młodym, którzy w sobotę 21 września spotkali się w inowrocławskich Solankach, by świętować wspomnienie swojego patrona, św. Stanisława Kostki. Choć początek września jest trudnym terminem na zwołanie młodzieży, która dopiero rozpoczyna rok szkolny, na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli ze wszystkich zakątków naszej archidiecezji.

Głównym gościem spotkania był ks. bp Wojciech Polak, który przewodniczył sprawowanej przez wszystkich duszpasterzy Eucharystii i wygłosił do młodych kazanie. W spotkaniu wziął również udział diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Radosław Orchowicz oraz ks. prałat Franciszek Resiak, proboszcz parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu. To właśnie w tej parafii działa bowiem od niedawna duszpasterstwo młodzieży DOMino, które było gospodarzem spotkania.

Na scenie Teatru Letniego w Solankach nie zabrakło również muzyki – po Eucharystii i słodkim posiłku zagrał zespół „Pinokio Brothers”, złożony z księży grających muzykę rockową.

Fragment homilii bp. Wojciecha Polaka do młodzieży:

Mówiłem Wam w zeszłym roku, że świętość to najpiękniejsza normalność. A dziś chciałbym te słowa odnieść do wierności: wierność to najpiękniejsza normalność. (…) Nie uciekaj od tęsknoty za wiernością, nawet, gdybyś nosił w sobie doświadczenie domów, które runęły, pragnień, które obumarły, wierności, która tak szybko się wyczerpała i skończyła. Widok kogoś, kto tak szybko zawiódł w miłości, powinien dzisiaj budzić w tobie jeszcze większe pragnienie wierności. Pielęgnuj ją w sobie. I troszcz się o nią. Troszcz się o wierność danemu słowu, o wierność dobrej przyjaźni, o wierność Jezusowi, o wierność Kościołowi. Troszcz się o wierność Twoim codziennym obowiązkom, podjętym zobowiązaniom. I nie narażaj się na niewierność. Nie narażaj się na niewierność przez fałszywe, chore przyjaźnie, przez okaleczoną miłość, przez pustą fascynację tym, co łudzi i zwodzi. Nie narażaj się na niewierność przez grzech. Proszę cię – nie narażaj się na niewierność! I proś Jezusa dzisiaj, aby miłość w tobie była wierna. I się nie bój – proszę cię, nie bój się! Chrystus może spełnić najbardziej ukryte pragnienie twojego serca. Czy istnieją marzenia, które są nie do zrealizowania? Jeżeli pobudza je w człowieku Pan Bóg – czy cokolwiek może wtedy powstrzymać te marzenia? Dla tego, kto kocha, wszystko jest możliwe. Proście więc dzisiaj dla mnie, swojego biskupa, o wierność mojemu powołaniu. Proście dla waszych kapłanów o wierność miłości w powołaniu. Proście o wierność waszych rodziców w miłości powołania. I proście o wierną miłość dla siebie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki