Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski, Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Akcja Katolicka archidiecezji gdańskiej przyznała abp. Tadeuszowi Gocłowskiemu Bursztynowe serce. Nagroda została przyznana arcybiskupowi za ojcowską obecność. Swoim ogromnym autorytetem stanowisz dla nas tak bardzo potrzebne niezachwiane i niezawodne źródło oparcia na naszych życiowych drogach mówił Jerzy Karpiński, prezes Akcji Katolickiej. ...

» Akcja Katolicka archidiecezji gdańskiej przyznała abp. Tadeuszowi Gocłowskiemu „Bursztynowe serce”. Nagroda została przyznana arcybiskupowi za „ojcowską obecność”. – Swoim ogromnym autorytetem stanowisz dla nas tak bardzo potrzebne niezachwiane i niezawodne źródło oparcia na naszych życiowych drogach – mówił Jerzy Karpiński, prezes Akcji Katolickiej.

» „Moim powołaniem jest Miłość” – to hasło trzeciej już Nocy Świętych, która rozpoczęła się w Gnieźnie późnym wieczorem 31 października. Podczas czuwania w kościele pw. Świętej Trójcy zaprezentowano postacie wielkich świętych Kościoła, m.in. św. Augustyna i św. papieża Grzegorza Wielkiego. – Dzień Wszystkich Świętych nie ma być świętem duchów, podświetlanych dyń i pustego śmiechu, ale czasem modlitwy i duchowej łączności z tymi, którzy dostąpili już niebieskiej chwały. Czuwanie ma przypomnieć wiernym właściwy sens tej uroczystości – tłumaczył ks. Jan Kwiatkowski, organizator przedsięwzięcia.

» Ze wspomnieniem św. Karola Boromeusza, patrona kościoła na Karczówce, kieleccy pallotyni połączyli obchody 50-letniej obecności w diecezji kieleckiej. Z tej okazji 4 listopada bp Kazimierz Ryczan przewodniczył jubileuszowej Mszy św. dziękczynnej za pół wieku ich posługi. W homilii biskup kielecki przypomniał, iż związki św. Karola z Kielcami datuje się na 1622 r., kiedy to miasto nawiedziła zaraza, a Marcin Szyszkowski, biskup krakowski ślubował, iż jeśli za wstawiennictwem świętego morowe powietrze ustąpi, wówczas ufunduje klasztor ku jego czci. Tak też się stało.

» Świętego Rafała Kalinowskiego jako wzór patrioty, wychowawcy i kapłana jednającego ludzi z Bogiem wspominano w niedzielę 4 listopada w warszawskiej bazylice Świętego Krzyża podczas Mszy św. z okazji 100. rocznicy śmierci zakonnika. Główne obchody rocznicy odbędą się 18 listopada w Czernej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki