Logo Przewdonik Katolicki

Dzień Wszystkich Świętych

Błażej Tobolski, Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Afganistan Cały chrześcijański świat 1 listopada czcił Dzień Wszystkich Świętych. Także w dalekim Afganistanie, w Bazie Sharan, gdzie m.in. stacjonują polscy żołnierze, w tym szczególnym dniu kapelan ppłk Zbigniew Sawicki odprawił Mszę św. w intencji porucznika Łukasza Kurowskiego (pierwszego polskiego żołnierza, który zginął w Afganistanie) oraz innych żołnierzy poległych...

Afganistan
Cały chrześcijański świat 1 listopada czcił Dzień Wszystkich Świętych. Także w dalekim Afganistanie, w Bazie Sharan, gdzie m.in. stacjonują polscy żołnierze, w tym szczególnym dniu kapelan ppłk Zbigniew Sawicki odprawił Mszę św. w intencji porucznika Łukasza Kurowskiego (pierwszego polskiego żołnierza, który zginął w Afganistanie) oraz innych żołnierzy poległych na misjach. Przed kaplicą polową zapalono żołnierski znicz pamięci.

Hiszpania
1 listopada w Hiszpanii wielu katolików odwiedza groby swoich bliskich. Na zdjęciu: czerwone goździki, ułożone na masowym grobie hiszpańskich republikanów, straconych po wojnie domowej przez oddziały Franco, na cmentarzu Paterna w pobliżu Walencji.

Filipiny
Na odległych Filipinach miliony katolików każdego roku w dniu Wszystkich Świętych udają się na groby swoich najbliższych. Na zdjęciu: kobieta przed grobem krewnego, który był żołnierzem na Cmentarzu Bohaterów w Taguig.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki