Logo Przewdonik Katolicki

Święto Biblii

PK
Fot.

W dniach 4-8 listopada odbędzie się w Poznaniu VI Ekumeniczne Święto Biblii organizowane przez Poznańską Grupę Ekumeniczną. Do udziału w nim są zaproszeni wszyscy mieszkańcy miasta. Mottem tegorocznego święta są słowa zaczerpnięte z Księgi Proroka Izajasza: Oto Ja czynię rzecz nową: już się rozwija, czy tego nie spostrzegacie? (Iz 43, 19). Poprzez nawiązanie...

W dniach 4-8 listopada odbędzie się w Poznaniu VI Ekumeniczne Święto Biblii organizowane przez Poznańską Grupę Ekumeniczną. Do udziału w nim są zaproszeni wszyscy mieszkańcy miasta.

– Mottem tegorocznego święta są słowa zaczerpnięte z Księgi Proroka Izajasza: „Oto Ja czynię rzecz nową: już się rozwija, czy tego nie spostrzegacie?” (Iz 43, 19). Poprzez nawiązanie do tych słów i cały program święta chcemy zwrócić uwagę, że Biblia, jako objawione Słowo Boże, może być dla nas nieustannie drogowskazem, pod warunkiem że umiemy odkrywać znaki czasu. Chcemy wskazywać aktualność Bożego przesłania – wyjaśnia ks. dr Tomasz Siuda, współprzewodniczący Poznańskiej Grupy Ekumenicznej.

Podkreśla on także, że jakimś znakiem czasu i wyrazem działania Ducha Świętego jest to, iż w środowisku poznańskim chrześcijanie różnych wyznań wspólnie przygotowują Święto Biblii, razem gromadzą się na modlitwie, co jest również rzeczą nową na płaszczyźnie ekumenicznej. – Być chrześcijaninem to znaczy być również ekumenistą – zaznacza ks. Siuda, przypominając słowa Jana Pawła II, nauczającego, iż „działalność ekumeniczna jest imperatywem chrześcijańskiego sumienia”.

4 listopada
Europejska Gala Słowa
godz. 18 – Wykład wprowadzający: „Biblijny Mesjanizm” (Aula im. Jana Lubrańskiego – Coll. Minus UAM, ul. Wieniawskiego 1) godz. 19 – „Dialogi Mesjańskie” (Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1; bilety do nabycia w kasie Auli UAM)

5 listopada
godz. 19
– Koncert Chóru Gospel „Semen Dei” (Aula UAM; wstęp wolny)

6 listopada
godz. 18
– Panel dyskusyjny: „Ekspansja Jezusa – zagrożenie czy szansa?” (Aula im. Jana Lubrańskiego)

7 listopada
godz. 18
– Nabożeństwo Słowa pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego i bp. Mieczysława Czajko z Kościoła Zielonoświątkowego (katedra). Po nabożeństwie odbędzie się koncert prawosławnego Chóru „Oktoich” z Wrocławia

8 listopada
godz. 20
– Modlitewne spotkanie młodych ze śpiewami z Taizé (kościół pw. św. Wojciecha)

We wszystkie dni obchodów święta w godz. 15-18 będzie można również odwiedzić „bibliobus”, który stanie na pl. Wolności, aby dowiedzieć się czegoś o Biblii, obejrzeć wystawę poświęconą Pismu Świętemu lub film o Ziemi Świętej, czy też zagrać w biblijne gry komputerowe.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki