Logo Przewdonik Katolicki

Modlitwa za zmarłych

PK
Fot.

W czwartek 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu na wszystkich poznańskich cmentarzach o godz. 15 odbędą się nabożeństwa żałobne (na Miłostowie zarówno od ul. Gnieźnieńskiej, jak i od. ul. Warszawskiej). Oprócz modlitwy w intencji zmarłych na cmentarzach komunalnych Społeczny Komitet Poznaniacy Rossie przeprowadzi zbiórkę na renowację...

W czwartek 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu na wszystkich poznańskich cmentarzach o godz. 15 odbędą się nabożeństwa żałobne (na Miłostowie zarówno od ul. Gnieźnieńskiej, jak i od. ul. Warszawskiej).

Oprócz modlitwy w intencji zmarłych na cmentarzach komunalnych Społeczny Komitet „Poznaniacy – Rossie” przeprowadzi zbiórkę na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu Stara Rossa w Wilnie.

W czasie od 1 do 8 listopada codziennie można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych oczekujących zbawienia w czyśćcu. Warunkami uzyskania odpustu są: nawiedzenie cmentarza, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego, a także przystąpienie do Komunii św.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki