Niewypowiedziane wypowiedzenia
Łukasz Kaźmierczak
W wielu szpitalach w kraju trwają rozmowy ostatniej szansy między lekarzami, którzy złożyli wypowiedzenia z pracy, a dyrekcjami szpitali i władzami samorządowymi. W niektórych miejscach doszło do podpisania porozumień, tak jak w Płocku, gdzie wszyscy ze 121 protestujących lekarzy z tamtejszego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, zgodzili się przyjąć podwyżki w wysokości proponowanej...
W wielu szpitalach w kraju trwają rozmowy ostatniej szansy między lekarzami, którzy złożyli wypowiedzenia z pracy, a dyrekcjami szpitali i władzami samorządowymi. W niektórych miejscach doszło do podpisania porozumień, tak jak w Płocku, gdzie wszyscy ze 121 protestujących lekarzy z tamtejszego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, zgodzili się przyjąć podwyżki w wysokości proponowanej przez dyrekcję szpitala. W wielu innych placówkach (np. w Kaliszu) lekarze przedłużyli bieg wypowiedzeń o jeden lub dwa miesiące lub wycofali je bezterminowo.
Trwają głodówki w Warszawie, Końskich i Radomiu. Dramatyczna sytuacja panuje zwłaszcza w trzech radomskich szpitalach, gdzie lada dzień z pracy może odejść przeszło 330 lekarzy na ponad 500 zatrudnionych. W praktyce będzie to skutkowało zamknięciem placówek i ewakuacją pacjentów. Do takiej sytuacji doszło już w Częstochowie, gdzie z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny ewakuowano do innych palcówek ok. 40 najciężej chorych pacjentów.