Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Jadwiga Knie-Górna
Fot.

21 września w katedrze Niepokalanego Poczęcia w Pekinie w Chinach ks. Giuseppe (Joseph) Li Shan przyjął sakrę biskupią. Po ceremonii święceń Li Shan jako nowy biskup Kościoła oficjalnego objął diecezję Pekinu. Choć o jego nominacji zdecydowało Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich, to jednak cieszy się on również aprobatą Stolicy Apostolskiej. Według...

» 21 września w katedrze Niepokalanego Poczęcia w Pekinie w Chinach ks. Giuseppe (Joseph) Li Shan przyjął sakrę biskupią. Po ceremonii święceń Li Shan jako nowy biskup Kościoła „oficjalnego” objął diecezję Pekinu. Choć o jego nominacji zdecydowało Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich, to jednak cieszy się on również aprobatą Stolicy Apostolskiej. Według źródeł agencji Asia News, sakry udzielał bp Giovanni Fang Xingyao, a współkonsekratorem był bp Paolo Pei Junmin. Obaj hierarchowie są uznawani przez Watykan. Na uroczystości obecni byli prócz duchowieństwa także chińscy politycy. Ks. Giuseppe Li Shan ma 43 lata. Jest powszechnie uważany za prawdziwego duszpasterza i człowieka wiary.

» Zgoda władz kościelnych na pogrzeb Luciano Pavarottiego w katedrze w Modenie nie oznacza zmiany stosunku do osób rozwiedzionych, które wstąpiły w nowy związek. Przypomina o tym na łamach tygodnika „Famiglia Cristiana” jego redaktor naczelny ksiądz Antonio Sciortino. Artykuł jest odpowiedzią na głosy czytelników, według których uroczystość 8 września była „prawdziwym zgorszeniem dla Ludu Bożego”. Ks. Sciortino przypomina, że miłosierdzie Boże jest nieskończone, a ceremonia religijna nie przesądza o zbawieniu duszy, dlatego pogrzebu Pavarottiego nie można uważać za przyzwolenie dla stylu życia wiernych. Ks. Sciortino zaznaczył również, że Kościół nie odmawia katolickiego pogrzebu osobom, które nie negowały publicznie istnienia Boga ani Jego przykazań.

» Wspólnota św. Idziego, walcząc z AIDS, zachęca do kupowania włoskiego wina. W 2003 r. zainicjowała program „Wino dla życia”, który wspomaga walkę z AIDS w dziesięciu afrykańskich krajach. Wspierany przez Wspólnotę św. Idziego program polega na stosowaniu jedynej w swoim rodzaju terapii i najnowocześniejszych form opieki nad nosicielami wirusa HIV. Sprzedawanie wina, symbolu życia, ziemi i piękna natury Włoch jest doskonałą okazją do wsparcia Afryki – podkreśla Rinaldo Piazzoni, dyrektor programu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki