Logo Przewdonik Katolicki

Zamiast pocztówki z wakacji

Agnieszka
Fot.

Droga Redakcjo, W dniach 25-29 sierpnia nad Bałtykiem przebywała grupa z par. św. Józefa w Szpetalu Górnym: dorośli i dzieci, także te ze szpetalskiego Oratorium im. Jana Pawła II. Cieszyliśmy się, że razem z nami są organizatorzy rekreacji, duszpasterze parafii św. Józefa: proboszcz ks. Dariusz Fabisiak i wikariusz ks. Tomasz Radaszewski. Pojechaliśmy do Jastrzębiej Góry; miejscowości,...

Droga Redakcjo,

W dniach 25-29 sierpnia nad Bałtykiem przebywała grupa z par. św. Józefa w Szpetalu Górnym: dorośli i dzieci, także te ze szpetalskiego Oratorium im. Jana Pawła II. Cieszyliśmy się, że razem z nami są organizatorzy rekreacji, duszpasterze parafii św. Józefa: proboszcz ks. Dariusz Fabisiak i wikariusz ks. Tomasz Radaszewski.

Pojechaliśmy do Jastrzębiej Góry; miejscowości, która sławę zawdzięcza walorom przyrodniczym i pięknym plażom. Wspaniale było przebywać wspólnie w otoczeniu pięknej natury, uczestniczyć w Mszach św., katechezach, brać udział we wspólnych posiłkach, śpiewach, zabawach i innych atrakcjach. Dla większości dzieci wszystko było nowe!

Powodzeniem cieszyły się mecze piłki siatkowej i nożnej, konkurs na największy i najładniejszy zamek z piasku, pogodne wieczorki i dyskoteki. Podczas wycieczki na Hel udaliśmy się do Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, słynącej z jedynego w Polsce fokarium. Zobaczyliśmy, jak odbywa się badanie oraz karmienie fok. Wspięliśmy się na szczyt murowanej latarni morskiej w Jastrzębiej Górze. Jej pulsujące światło, widoczne z odległości prawie 24 mil morskich, ostrzega marynarzy o ukrytych w morzu skałach, przybrzeżnych mieliznach. Blask światełka uratował niejedno życie ludzkie!

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na Westerplatte. Przewodnik przybliżył nam przebieg obrony placówki we wrześniu 1939 r. Z przejęciem słuchali go nawet najmłodsi. Drugi postój był w Pelplinie. Zwiedziliśmy przepiękną katedrę pw. Wniebowzięcia NMP; od przewodnika, alumna pelplińskiego WSD, dowiedzieliśmy się m.in., że jest to druga w Polsce pod względem wielkości świątynia katolicka zbudowana z cegły.

Sierpniowe dni nad Bałtykiem dały nam wiele dobrego: wzbudziły ciekawość i pragnienie poznawania ojczystego kraju.

Pozdrawiam redakcję i czytelników

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki