Logo Przewdonik Katolicki

Dożynki parafialne w Szaradowie

PK
Fot.

W niedzielę 2 września na placu przy świetlicy wiejskiej w Szaradowie, w parafii pw. św. Mikołaja, obejmującej sołectwa: Elizewo, Słonawy, Szaradowo-Zalesie i Suchoręcz, odbyły się parafialne dożynki przygotowane przez nowo powstały parafialny zespół Caritas z proboszczem parafii ks. Piotrem Renkelem, Koło Gospodyń Wiejskich w Szaradowie, sołtysów i rady sołeckie wsi należących...

W niedzielę 2 września na placu przy świetlicy wiejskiej w Szaradowie, w parafii pw. św. Mikołaja, obejmującej sołectwa: Elizewo, Słonawy, Szaradowo-Zalesie i Suchoręcz, odbyły się parafialne dożynki przygotowane przez nowo powstały parafialny zespół Caritas z proboszczem parafii ks. Piotrem Renkelem, Koło Gospodyń Wiejskich w Szaradowie, sołtysów i rady sołeckie wsi należących do parafii św. Mikołaja. Pomogli także sponsorzy.

Zaszczytną rolę starościny i starosty dożynek pełnili: Kazimiera Pikul z Szaradowa i Janusz Matuszak z Elizewa. Uroczystość na placu poprzedziła Msza święta w miejscowym kościele, w czasie której poświęcono wieńce dożynkowe, po czym sołtysi wsi należących do parafii w Szaradowie, Magdalena Strzyżewska z Suchoręcza, Radosław Borowiak z Szaradowa-Zalesia, Jadwiga Winkowska z Elizewa i Jan Grzybowski ze Słonaw, przekazali bochen chleba proboszczowi parafii szaradowskiej wspólnoty.

Wypieki gospodyń, konkursy i zabawy
Bochen chleba został podzielony, poczęstowano nim wszystkich uczestników uroczystości. Na dożynki zaproszono burmistrzów gmin Kcynia i Szubin oraz mieszkańców okolicznych miejscowości. W trakcie spotkania można było skosztować wypieków członkiń Koła Gospodyń Wiejskich. Najmłodsi uczestniczyli w zabawach i konkursach prowadzonych przez Alicję Bałkę – wykorzystano przy tym sprzęt z właśnie utworzonej, przyparafialnej świetlicy „Caritas”. Dożynki zakończono zabawą wiejską trwającą do późnych godzin nocnych.

nadesłał Piotr Bembenek
opr. AG

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki