Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK, Katarzyna Jarzembowska
Fot.

W bydgoskiej katedrze trwają Dni Modlitw przed odpustem diecezjalnym ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości. Uczestniczą w nich grupy, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia działające w Kościele bydgoskim. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej www.diecezja.byd.pl. W sobotę 18 sierpnia, na Jamnej k. Starego Sącza odbył się II Zlot Matek Boskich...

» W bydgoskiej katedrze trwają Dni Modlitw przed odpustem diecezjalnym ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości. Uczestniczą w nich grupy, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia działające w Kościele bydgoskim. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej www.diecezja.byd.pl.

» W sobotę 18 sierpnia, na Jamnej k. Starego Sącza odbył się II Zlot Matek Boskich z sanktuariów z całej Polski. Uroczystości rozpoczęły się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie delegacje zaprezentowały poszczególne polskie sanktuaria. Eucharystii przewodniczył ojciec Jan Góra. Bydgoszcz reprezentowali studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”, którzy przywieźli ze sobą kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości.

» W dniach 20-22 sierpnia w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym na bydgoskich Piaskach odbywały się rekolekcje dla kapłanów. Nauki prowadził ks. dr Szymon Sułkowski, adiunkt w Zakładzie Teologii Pastoralnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szersza relacja w kolejnym numerze „PK”.

» Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w diecezjalnych spotkaniach młodych. Są one duchowym przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku zostaną zainaugurowane w Sydney. Najbliższe terminy to: 7 września o godz. 18 w bydgoskiej katedrze oraz 15 września przy sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej o godz. 15.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki