Logo Przewdonik Katolicki

Informacje

PK
Fot.

W niedzielę 26 sierpnia, w diecezjalnym sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich odbędą się centralne obchody 102. rocznicy urodzin i chrztu późniejszej Apostołki Bożego Miłosierdzia, do udziału w których zaprasza ks. Janusz Kowalski, kustosz sanktuarium. Religijna uroczystość będzie miała wymiar historyczny, w związku z ogłoszeniem przez bp. włocławskiego...

W niedzielę 26 sierpnia, w diecezjalnym sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich odbędą się centralne obchody 102. rocznicy urodzin i chrztu późniejszej Apostołki Bożego Miłosierdzia, do udziału w których zaprasza ks. Janusz Kowalski, kustosz sanktuarium.

Religijna uroczystość będzie miała wymiar historyczny, w związku z ogłoszeniem przez bp. włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Stolicy Apostolskiej, na mocy którego św. Faustyna Kowalska, Dziewica, została patronką ziemi świnickiej wobec Boga. Wcześniej prośbę w sprawie patronatu delegacja mieszkańców tej ziemi złożyła na ręce pasterza diecezji włocławskiej.

PROGRAM
Sobota 25 sierpnia

Godz. 8.30 – Msza św. w Głogowcu, przy domu, w którym przyszła na świat św. Faustyna. Po Eucharystii Różaniec w intencji rodzin.

Niedziela 26 sierpnia
Godz. 8.30 – Msza św. w sanktuarium w Świnicach Warckich
Godz. 10 – Modlitwa przy domu w Głogowcu i procesja z relikwiami św. Faustyny do sanktuarium.
Godz. 11.15 – katecheza ks. Janusza Kowalskiego pt. „Przypatrzcie się powołaniu waszemu, w świetle 16 lat dzieciństwa i młodości św. Faustyny, spędzonych w domu rodzinnym” .
Godz. 12 – Msza św., podczas której bp Wiesław A. Mering odczyta dekret i ogłosi św. Faustynę patronką ziemi świnickiej.
Godz. 15 – Godzina Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Godz. 18 – Msza św.

Uroczystości poprzedzi ośmiodniowa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Odbędzie się też uroczysta sesja Rady Gminy Świnice Warckie.

Agnieszka Góra


Diecezjalne Studium Organistowskie we Włocławku jest placówką kształcącą przyszłych organistów w taki sposób, aby zdobyli oni pełne przygotowanie do wykonywania zawodu. Do DSO przyjmowani są kandydaci posiadający uzdolnienia muzyczne. W toku pięciu lat nauki poznają oni zasady muzyki, harmonii, liturgiki, uczą się śpiewu – także gregoriańskiego – i historii muzyki. Każdy słuchacz ma również indywidualne lekcje gry na fortepianie, a od drugiego roku także na organach. Zajęcia teoretyczne odbywają się w każdą sobotę od września do czerwca.

Nauka w Diecezjalnym Studium Organistowskim kończy się egzaminem dyplomowym, upoważniającym do pracy w charakterze organisty w kościołach diecezji włocławskiej.

Zapisy na pierwszy rok nauki w Studium odbędą się jeszcze w pierwszą i drugą sobotę września (tj. 1 i 8 września) o godz. 9, w siedzibie DSO.

Warunki przyjęcia:
uzdolnienia muzyczne, opinia proboszcza parafii kandydata, podanie o przyjęcie do DSO, życiorys, trzy zdjęcia.

Adres:
Diecezjalne Studium Organistowskie
ul. Władysława Reymonta 11
87-800 Włocławek
tel./fax (0-54) 231­-28-27
e-mail: zbawiciel@diecezja.wloclawek.pl

Telefony informacyjne:
Ks. Józef Nowak, wicedyrek­tor: (0-54) 231-44-28

Zbigniew Wiśniewski, wicedyrektor: (0-54) 411-04-22 lub (0-54) 283-11-07

dyrektor DSO we Włocławku
ks. prał. Zbigniew Szygenda

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki