Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

1 sierpnia. Uruchomieniem syren alarmowych, minutą zatrzymania i zadumy, złożeniem wieńców i zniczy oraz modlitwą oddawano w regionie hołd bohaterskim powstańcom Warszawy. 2 sierpnia. Z bydgoskiego kościoła garnizonowego pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju wyruszyła grupa 160 pielgrzymów, żołnierzy służących w różnych jednostkach Pomorskiego Okręgu Wojskowego....

» 1 sierpnia. Uruchomieniem syren alarmowych, minutą zatrzymania i zadumy, złożeniem wieńców i zniczy oraz modlitwą oddawano w regionie hołd bohaterskim powstańcom Warszawy.

» 2 sierpnia. Z bydgoskiego kościoła garnizonowego pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju wyruszyła grupa 160 pielgrzymów, żołnierzy służących w różnych jednostkach Pomorskiego Okręgu Wojskowego. Przed oblicze Czarnej Madonny peregrynują żołnierze wojsk lądowych oraz lotnicy z garnizonów w Szczecinie, Trzebiatowie, Toruniu, Świdwinie, Bydgoszczy i Koszalinie. Pielgrzymki żołnierskie ze wszystkich Okręgów Wojskowych spotkają się w Częstochowie 14 sierpnia.

» 19 sierpnia. Wykonanie XIX- i XX-wiecznych interpretacji chorału gregoriańskiego przez scholę „Sanctus” oraz organistę Michała Wachowiaka zakończy bieżącą edycję Soleckich Wieczorów Organowych i Kameralnych. Na ostatni cykliczny koncert w murach świątyni pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Solcu Kujawskim zapraszamy na godz. 19.

» W odpowiedzi na prośby Czytelników, już za tydzień, na diecezjalnych łamach „Przewodnika Katolickiego” ukaże się obszerny fotoreportaż – zapis tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Gorąco polecamy!

» Nieustannie realizuje się specjalny program duszpasterski „Diecezjalnych Spotkań Młodych” – najbliższą okazją do wspólnej modlitwy młodzieży będzie Msza odpustowa w bydgoskiej katedrze – w dniu 7 września. Początek Eucharystii – godz.18.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki