Logo Przewdonik Katolicki

Młodzi u franciszkanów

Błażej Tobolski
Fot.

Podczas trwających od 26 do 31 lipca w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla XX Franciszkańskich Spotkań Młodych ok. tysiąca młodych ludzi uczestniczyło w koncertach muzyki chrześcijańskiej oraz spotkaniach z terapeutami i zakonnikami. Od pierwszego dnia w kaplicy św. Rafała, położonej w połowie drogi między świątynią a polem namiotowym, odbywa się wieczysta (całodobowa) adoracja...

Podczas trwających od 26 do 31 lipca w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla XX Franciszkańskich Spotkań Młodych ok. tysiąca młodych ludzi uczestniczyło w koncertach muzyki chrześcijańskiej oraz spotkaniach z terapeutami i zakonnikami. Od pierwszego dnia w kaplicy św. Rafała, położonej w połowie drogi między świątynią a polem namiotowym, odbywa się wieczysta (całodobowa) adoracja Najświętszego Sakramentu.

Na rozpoczęcie tegorocznych Spotkań Młodych przełożony franciszkanów i przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce o. Kazimierz Malinowski zachęcił zgromadzonych, „aby Chrystusa uczynili swoim Panem, zawierzyli Mu i by przyjęli Ewangelię za swoją drogę”. – Nie da się w życiu iść na całość bez Boga – przekonywał o. Malinowski. Nawiązał tym samym do motta tegorocznego Franciszkańskiego Spotkania Młodych: „Z Franciszkiem i Klarą idziemy na całość”.

Z kolei w niedzielę 29 lipca odbył się tu Wielki Piknik Rodzinny oraz została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik. Metropolita przemyski podziękował franciszkanom za dwadzieścia spotkań młodych, za to, że pomagają młodzieży odkrywać szkołę modlitwy założoną przez Chrystusa. Prosił też ich, aby w swoim życiu nie wybierali fałszywych wzorców, aby nie szli za ułudą, a jedynie kroczyli dobrą drogą do zamierzonego celu. – Abyśmy szukali ognia, a nie szli za dymem – mówił. Z kolei do dorosłych zebranych na placu przyświątynnym apelował, aby dla młodych ludzi byli przykładem postępowania i modlitwy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki