Logo Przewdonik Katolicki

Listy do redakcji

PK
Fot.

Wzory wychowania Chciałabym napisać coś nt. wychowania i wzorach szczególnie w szkole. Przykład w wychowywaniu dzieci jest najważniejszy. Jestem nauczycielem w szkole podstawowej i powiem szczerze przykład w mojej szkole nie jest budujący. Dyrektor nie wspiera nauczycieli w ich pracy wychowawczej, a pracownicy dopełniają tego obrazu. Przykłady? Oto one: uczniowie idą do dyrektora...

Wzory wychowania
Chciałabym napisać coś nt. wychowania i wzorach szczególnie w szkole. Przykład w wychowywaniu dzieci jest najważniejszy.

Jestem nauczycielem w szkole podstawowej i powiem szczerze – przykład w mojej szkole nie jest budujący. Dyrektor nie wspiera nauczycieli w ich pracy wychowawczej, a pracownicy dopełniają tego obrazu.

Przykłady? Oto one: uczniowie idą do dyrektora ze skargą, że zamiast języka angielskiego (nauczyciel chory) mają w zastępstwie język polski, że oni nie chcą tych zajęć itd. Co na to pan dyrektor? Przy uczniach dyrektor zwraca się do nauczyciela z pretensją: jak pani uczy, że dzieci nie chcą mieć z panią lekcji? Przy uczniach! Teraz przykład pana woźnego. W szkole odbywał się strajk nauczycieli. Przez dwie lekcje uczniowie mieli zajęcia na boisku szkolnym. Jedno z dzieci podeszło do pana woźnego i zadało mu pytanie: Dlaczego nauczyciele strajkują? Odpowiedź woźnego: Bo są głupi. Jeszcze jeden przykład. Pani sprzątaczka, od której czuć alkoholem na kilka kroków, zatacza się, idąc po korytarzu. Nadmieniam, że widzą to wszyscy uczniowie, nauczyciele, dyrektor, który udaje, że nic nie widzi, a informacja skierowana do PIP nie przyniosła żadnej reakcji. Cóż my, jako nauczyciele, możemy zrobić? Każda krytyka lub zwrócenie uwagi naraża nas na utratę pracy. Nie przesadzam. Ci, którzy reagując w dobrej wierze, nie spodobali się w swoich wypowiedziach dyrektorowi lub panu woźnemu, niestety są na czarnej liście. Szkoda, ponieważ jesteśmy oddani swojej pracy i lubimy pracować z dziećmi.
Beata

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki