Logo Przewdonik Katolicki

Sto jedenaście bramek

PK
Fot.

Na tegorocznych Mistrzostwach Świata zostałeś uznany za najlepszego bramkarza obroniłeś 111 bramek. Jak osiąga się taką formę? Konieczne są codzienne treningi. Wstaję przeważnie przed ósmą rano. Po śniadaniu biegam około dziesięciu kilometrów. Później jem obiad, dwie godziny odpoczywam i znów ćwiczenia. Tym razem w hali lub na siłowni. Musimy...

Na tegorocznych Mistrzostwach Świata zostałeś uznany za najlepszego bramkarza – obroniłeś 111 bramek. Jak osiąga się taką formę?

Konieczne są codzienne treningi. Wstaję przeważnie przed ósmą rano. Po śniadaniu biegam około dziesięciu kilometrów. Później jem obiad, dwie godziny odpoczywam i znów ćwiczenia. Tym razem w hali lub na siłowni. Musimy też bardzo uważać na wagę. Trener postawił nam ostatnio twarde warunki – za każdy kilogram nadwagi – sto euro kary. Najsmaczniejsza polska kiełbasa musi więc pójść w odstawkę na rzecz płatków musli.

Na MŚ nie brakowało też pewnie trudnych momentów.

Tak. Właściwie od wyjścia z grupy każdy mecz był trudnym momentem, meczem życia. Wygrywasz – grasz dalej, przegrywasz – jedziesz do domu. Najtrudniejsza jednak była rozłąka z rodziną. Po każdym meczu rozmawiałem telefonicznie z moimi bliskimi, oni mnie skutecznie motywowali. Bardzo pomagała mi też modlitwa. W reprezentacji Polski wszyscy zawodnicy są wierzący i każdy szukał duchowego wsparcia.

Byliście o krok od zdobycia złotego medalu. Który przeciwnik najbardziej „zalazł wam za skórę”?

Mecz z Niemcami wymagał maksymalnej koncentracji. Kibice starali się nam utrudnić grę przykrymi okrzykami. Cała hala była przeciwko nam. Ale najtrudniej grało się z Francją. Nie „leżała” nam ona i nie „leży” do dzisiaj.

Plany na przyszłość...

W styczniu gramy na Mistrzostwach Europy w Norwegii i tam będziemy się starali osiągnąć jak najlepszy wynik. Będzie to o tyle trudne, że najlepsze drużyny świata to właśnie zespoły europejskie. Dlszym celem są igrzyska olimpijskie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki