Logo Przewdonik Katolicki

W duchu Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

PK
Fot.

Abstynencka Krucjata Wyzwolenia Człowieka jest dziełem rodzimego Ruchu Światło-Życie, założonego przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Ruch stawia na całkowitą wstrzemięźliwość od nałogów. Te zaś najłatwiej omijać w zbiorowości przyjaciół o podobnych zapatrywaniach, wartościach. Członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w uroczysty sposób składają deklaracje...

Abstynencka Krucjata Wyzwolenia Człowieka jest dziełem rodzimego Ruchu Światło-Życie, założonego przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Ruch stawia na całkowitą wstrzemięźliwość od nałogów. Te zaś najłatwiej omijać w zbiorowości przyjaciół o podobnych zapatrywaniach, wartościach. Członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w uroczysty sposób składają deklaracje swojej abstynencji.

W propagowanie trzeźwości włączają się całe wspólnoty, duszpasterstwa. W miejscowości Kamesznica, nieopodal Żywca, tamtejszy proboszcz, ks. Władysław Zązel, wydał przed laty dekret parafialny, wspierający tych parafian, którzy decydują się na organizację przyjęć weselnych bez alkoholu. Pomysł parafialnych przywilejów, idea trzeźwych wesel przyjęły się w Polsce. Kamesznica była pierwszą miejscowością, do której – w roku 1995 – zjechały małżeństwa świętujące dzień swego w duchu Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Coroczne zloty małżeństw i rodzin otrzymały nazwę „Wesele Wesel”.

Konwencja spotkań rozszerza się – do udziału w sierpniowym, bydgoskim „Weselu Wesel” zaproszone są wszystkie rodziny, którym bliska jest idea „radości w trzeźwości”, nie tylko pary z doświadczeniami bezalkoholowej uczty weselnej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki