Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Agnieszka Góra
Fot.

11 czerwca w domu biskupów włocławskich odbyło się spotkanie władz Włocławka z prezydentem Andrzejem Pałuckim na czele, ze stroną kościelną w składzie: biskup diecezjalny Wiesław Alojzy Mering, wikariusz biskupi na rejon włocławski ks. Stanisław Waszczyński, ekonom diecezjalny ks. Lesław Witczak i konserwator diecezjalny ks. Piotr Sierzchała. Podczas spotkania zaprezentowano...

» 11 czerwca w domu biskupów włocławskich odbyło się spotkanie władz Włocławka z prezydentem Andrzejem Pałuckim na czele, ze stroną kościelną w składzie: biskup diecezjalny Wiesław Alojzy Mering, wikariusz biskupi na rejon włocławski ks. Stanisław Waszczyński, ekonom diecezjalny ks. Lesław Witczak i konserwator diecezjalny ks. Piotr Sierzchała. Podczas spotkania zaprezentowano i omówiono program rewitalizacji włocławskiej starówki z uwzględnieniem kościołów i muzeów. Władze miasta zamierzają wystąpić do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu o dofinansowanie projektu z funduszu UE. Przedstawiony projekt zyskał wstępną aprobatę obydwu stron. Niebawem wspólnie powołana komisja zajmie się szczegółami dotyczącymi dalszej współpracy.

» W dniach 27 czerwca do 23 lipca odbędzie się pielgrzymka rowerowa do Fatimy (powrót autokarem), zorganizowana przez Duszpasterstwo Pielgrzymkowo-Turystyczne w Dzierżawach. Natomiast od 16 do 31 lipca trwać będzie pielgrzymka autokarowa. Uczestnicy obu pielgrzymek wyjadą z par. Dzierżawy. Organizatorzy przewidzieli trzydniowy pobyt w Maroko (w tym jedna noc na pustyni, wśród Beduinów). Informacji udzielają: ks. Marian Kilichowski, tel. 0-43-678-55-36 (po godz. 20), 603-883-449 i Edward Burski: 0-63 632-728-138 (po godz. 20), 605-893-784.

» 27 czerwca o godz. 18 w kościele św. Józefa we Włocławku rozpocznie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Eucharystii przewodniczyć będzie bp senior Bronisław Dembowski, natomiast modlitwę poprowadzi przybyły z Indii o. Joseph Bill ze Zgromadzenia św. Wincentego à Paulo. Kilkanaście lat temu sam został uzdrowiony i otrzymał charyzmat uzdrawiania. Podróżuje po całym świecie: naucza, prowadzi rekolekcje, głosi Dobrą Nowinę, odprawia Msze św. z modlitwą o uzdrowienie. Poprzez jego posługę Bóg uzdrowił wielu ludzi. Więcej informacji na stronie www.frbill.net.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki