Logo Przewdonik Katolicki

Opinie internautów

PK
Fot.

Kto wie, jak i kiedy? Jestem mamą prawie 12-latka, niby w szkole mieli mieć wychowanie do życia w rodzinie, ale co drugi tydzień, a w gruncie rzeczy wychodziło rzadziej i tych zajęć będzie cztery, pięć. Jak myślicie, czy powinnam (a może ojciec?) rozpocząć z nim jakieś stosowne rozmowy? Nie bardzo wiem, jak się do tego zabrać, a może ktoś zna odpowiednie książki albo filmy? Mariola Obawiam...

Kto wie, jak i kiedy?
Jestem mamą prawie 12-latka, niby w szkole mieli mieć wychowanie do życia w rodzinie, ale co drugi tydzień, a w gruncie rzeczy wychodziło rzadziej i tych zajęć będzie cztery, pięć. Jak myślicie, czy powinnam (a może ojciec?) rozpocząć z nim jakieś stosowne rozmowy?
Nie bardzo wiem, jak się do tego zabrać, a może ktoś zna odpowiednie książki albo filmy?
Mariola

Obawiam się
Mariola, Twój syn może wiedzieć więcej od Ciebie. Media aż za bardzo edukują młodzież w tych sprawach. Niemniej nic nie zastąpi rozmowy z rodzicami. W przypadku syna uważam, że lepiej, gdyby porozmawiał z nim ojciec. Nie może to jednak być wykład, który zniechęciłby do pogaduszek. Pozdrawiam.
Aga

Oby tak dalej
Dobrze, że wreszcie ktoś pisze inaczej niż wszyscy. Mam dość tej narzucającej się propagandy seksu. Młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy ze skutków swojego postępowania. Dobrze, że chociaż w katolickiej gazecie preferują inne spojrzenie.
Kinga

Komentarze zamieszczone na www.interia.pl do artykułu Renaty Krzyszkowskiej „Stracona niewinność” („Przewodnik Katolicki” nr 22/2007), poruszającego temat inicjacji seksualnej wśród młodzieży i problemów z tego wynikających.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki