Logo Przewdonik Katolicki

Przebudzenie Kościoła w Kanadzie

o. Dariusz W. Andrzejewski CSSp
Fot.

Kanada przygotowuje się na Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w 2008 roku. W tym roku po ponad 40 latach zostanie z tej okazji zorganizowana procesja z Najświętszym Sakramentem. Czytelnikowi w Polsce wyjaśnić muszę, iż czwartkowa uroczystość Bożego Ciała w Kanadzie została całkowicie zniesiona i dzisiaj jest to zwykły dzień pracy, a liturgiczne wspomnienie przeniesiono na najbliższą...

Kanada przygotowuje się na Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w 2008 roku. W tym roku po ponad 40 latach zostanie z tej okazji zorganizowana procesja z Najświętszym Sakramentem.

Czytelnikowi w Polsce wyjaśnić muszę, iż czwartkowa uroczystość Bożego Ciała w Kanadzie została całkowicie zniesiona i dzisiaj jest to zwykły dzień pracy, a liturgiczne wspomnienie przeniesiono na najbliższą niedzielę po uroczystości. Po wielu latach wspólnie z grupą wiernych postanowiliśmy wskrzesić tę piękną tradycję. Ludzie z wielkim zapałem, widocznym wzruszeniem, z radością i ochotą postanowili pomóc w tym wyjątkowym dziele zorganizowania uroczystości ku czci Najświętszej Eucharystii.

Na strychu kościoła odszukaliśmy starą, ale piękną, złocistą kapę, a z zagraconej starej szafy wydobyliśmy przepiękną monstrancję nieużywaną od dziesiątek lat. Przygotowania techniczne szły w parze z przygotowaniem duszpasterskim, w ramach którego głosiłem proste, wręcz szkolne kazania katechizmowe, i na nowo wyjaśniałem znaczenie i rolę Eucharystii w życiu katolika. Prawdziwie potrzeba tej katechezy w tym wielkim, bogatym i nowoczesnym kraju, który z tego powodu niestety zaliczyć trzeba do krajów misyjnych. Jestem głęboko przekonany, że obecna inicjatywa przyczyni się do ożywienia kultu, uwypuklenia wartości i głębi Eucharystii w życiu współczesnego człowieka w kraju „pachnącym żywicą”. Pierwszym owocem tegorocznej inicjatywy będą comiesięczne adoracje eucharystyczne w I czwartki miesiąca. Wierzę także, że jest to wyjątkowa okazja dla tutejszego Kościoła i społeczeństwa, aby przypomnieć sobie chrześcijańskie korzenie i dokonać odnowienia dzieła ewangelizacji w Ameryce Północnej.

Wierzymy mocno i modlimy się gorąco, by z pomocą Ducha Świętego „wiosenny powiew Pięćdziesiątnicy” zagościł na nowo w tutejszym Kościele, w tutejszych wspólnotach parafialnych i w sercach młodych ludzi.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki