Logo Przewdonik Katolicki

Fast food

PK
Fot.

Pachnąca truskawkami bielizna czy spodnie o zapachu gruszki?! To już nie fikcja, ale rzeczywistość, bowiem tkaniny pachnące owocami produkuje już jedna z firm na północy Włoch. Z materiałów o trwałym zapachu różnych owoców szyte będą nie tylko szale, koce, ale również bielizna i dżinsy. Producent owej nowinki zapewnia, że owocowy zapach nie znika mimo...

Pachnąca truskawkami bielizna czy spodnie o zapachu gruszki?! To już nie fikcja, ale rzeczywistość, bowiem tkaniny pachnące owocami produkuje już jedna z firm na północy Włoch. Z materiałów o trwałym zapachu różnych owoców szyte będą nie tylko szale, koce, ale również bielizna i dżinsy. Producent owej nowinki zapewnia, że owocowy zapach nie znika mimo prania dzięki wszywanym w materiał  specjalnym mikrokapsułkom.

 

Badania prowadzone przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne wykazały tragiczną rzeczywistość. Niemal połowa studentów upija się cyklicznie co najmniej trzy razy w miesiącu, a więc w każdy weekend. 25 proc. przyznaje zaś, że raz w miesiącu z powodu kaca zmuszona jest opuszczać zajęcia, a 12 proc. nie pamięta jak piło, gdzie było i co wtedy robiło.

 

W Krakowie powstaje pierwszy w Polsce Uniwersytet Dzieci. Najmłodsi w wieku od 7 do 12 będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w wykładach z różnych dziedzin nauki, prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Raz w miesiącu młodzi słuchacze zasiądą w salach wykładowych, by uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wykładowców UJ, poruszających ciekawe tematy ze wszystkich niemal dziedzin nauki. Najmłodsi będą mogli wziąć udział także w zajęciach umożliwiających dużą aktywność: wycieczkach poznawczych, warsztatach czy zajęciach laboratoryjnych.

 

 


 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki