Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

W niedawnym Ogólnopolskim Zjeździe Bractwa Więziennego, odbywającym się w Warszawie, wzięła udział szeroka reprezentacja środowiska świeckich ewangelizatorów więzień z naszej diecezji. Dotychczasowa posługa bydgoskiego oddziału Bractwa została oceniona bardzo wysoko wiele lokalnych inicjatyw, jak choćby Diecezjalny Dzień Modlitw za Więźniów, w materiałach pokonferencyjnych...

» W niedawnym Ogólnopolskim Zjeździe Bractwa Więziennego, odbywającym się w Warszawie, wzięła udział szeroka reprezentacja środowiska świeckich ewangelizatorów więzień z naszej diecezji. Dotychczasowa posługa bydgoskiego oddziału Bractwa została oceniona bardzo wysoko – wiele lokalnych inicjatyw, jak choćby Diecezjalny Dzień Modlitw za Więźniów, w materiałach pokonferencyjnych przedstawiono jako przykład godny powielenia w całym kraju. Podczas zjazdu w powszechnym głosowaniu dokonano wyboru zarządu organizacji. Prezesem na kolejną już kadencję obrano Bernardynę Wojtkowską. Na zdjęciu: przedstawiciele bydgoskiego Bractwa Więziennego, ich współpracownicy, podczas nawiedzenia wznoszonej w Warszawie Świątyni Opatrzności Bożej.

» 1-3 czerwca. Członkowie diecezjalnego Klubu Inteligencji Katolickiej w swojej XXXIII pielgrzymce klubowej udali się do sanktuariów maryjnych południowo-wschodniej Polski oraz do Lwowa.

» 10 czerwca. Młodzież Szensztacka zaprasza dzieci wraz z rodzicami na obchody Dnia Dziecka, zorganizowane przy sanktuarium Zawierzenia (Bydgoszcz Piaski, ul. Smukalska 113). Wspólna zabawa rozpocznie się o godzinie 15, a zakończy o godz. 18 – nabożeństwem ze specjalnym błogosławieństwem dla najmłodszych. W programie przewidziano zabawy sportowe, konkursy muzyczne, plastyczne, liczne nagrody.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki