Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

O jedność budowaną na prawdzie zaapelował 16 maja abp Kazimierz Nycz w homilii podczas stołecznych uroczystości w sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Tego dnia przypadała 350. rocznica jego męczeńskiej śmierci. Święty czczony jest jako patron Polski i metropolii warszawskiej, nazywany bywa patronem jedności. Grand Prix szóstej edycji Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie...

» O jedność budowaną na prawdzie zaapelował 16 maja abp Kazimierz Nycz w homilii podczas stołecznych uroczystości w sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Tego dnia przypadała 350. rocznica jego męczeńskiej śmierci. Święty czczony jest jako patron Polski i metropolii warszawskiej, nazywany bywa patronem jedności.

» Grand Prix szóstej edycji Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej jury przyznało Chórowi Państwowego Kolegium Sztuk z Homla na Białorusi. W festiwalu wzięło udział prawie 30 chórów z Polski i Europy.

» Na 52. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie, w których wzięło udział 700 wystawców z 31 krajów oraz 354 autorów, zaprezentowano międzynarodowy projekt „Narody świata przepisują Biblię”, którego polską edycję zainaugurował 17 maja minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski. Projekt ma ukazywać duchową zależność pomiędzy Ziemią Świętą a księgami Biblii oraz uczyć wzajemnego poszanowania między społeczeństwami Polski i Izraela.

» Szóstoklasiści ze Skoczowa i Bielowiecka k. Bielska-Białej zwyciężyli w X Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej „Jonasz”, organizowanym przez diecezję bielsko-żywiecką Kościoła rzymskokatolickiego oraz diecezje cieszyńską i katowicką Kościoła ewangelicko-augsburskiego. W konkursie na wszystkich jego etapach wzięło udział ponad tysiąc dzieci.

» Wykład abp. Edwarda Ozorowskiego, metropolity białostockiego, pt. „Rzym i Konstantynopol jako dwa typy kultury europejskiej” zainaugurował odbywające się w Białowieży obrady międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej chrześcijańskiemu dziedzictwu duchowemu narodów słowiańskich. O chrześcijańskich korzeniach języka, literatury, kultury i historii dyskutowali na niej naukowcy z Austrii, Ukrainy i Rosji oraz wielu ośrodków akademickich w Polsce.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki