Logo Przewdonik Katolicki

Dzień patrona szkoły

Tomasz Nuszkiewicz
Fot.

Rok temu, 12 maja, Szkoła Podstawowa w Bylicach Kolonii otrzymała za patrona Ojca Świętego Jana Pawła II. Uroczystym obchodom nadania imienia placówce przewodniczył biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering; on też poświęcił sztandar szkoły. Pierwszy w historii szkoły Dzień Patrona przebiegł w świątecznej atmosferze. Splendoru uroczystości dodała obecność gości, proboszczów...

Rok temu, 12 maja, Szkoła Podstawowa w Bylicach Kolonii otrzymała za patrona Ojca Świętego Jana Pawła II. Uroczystym obchodom nadania imienia placówce przewodniczył biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering; on też poświęcił sztandar szkoły.

Pierwszy w historii szkoły Dzień Patrona przebiegł w świątecznej atmosferze. Splendoru uroczystości dodała obecność gości, proboszczów parafii, które obejmuje swoim zasięgiem działania szkoła w Bylicach: ks. kan. Michała Pietrzaka z Grzegorzewa, ks. kan. Eugeniusza Czarneckiego z Barłóg i ks. Leona Tomczyka z Borysławic. Przybyła także pochodząca z Bylic s. Dolores ze Zgromadzenia Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia. W przemówieniu inauguracyjnym dyrektor Iwona Ziętek zapewniła, że społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bylicach stara się być godna imienia patrona. Uczniowie są wierni ślubowaniu złożonemu rok temu na sztandar z wizerunkiem Jana Pawła II. Papieskie nauczanie realizują w codziennym, szkolnym życiu. Za dewizę pracy w szkole przyjęto słowa Ojca Świętego skierowane do młodych: wymagajcie od siebie!

Program artystyczny Dnia Patrona, przygotowany pod kierownictwem Agnieszki Małeckiej, Jolanty Blumensztajn i Jadwigi Sosnowskiej, rozpoczął się recytacją pamiętnych słów Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu. Rolę łącznika w spektaklu pełniła pieśń „Barka”, odśpiewana na początku i na zakończenie – wówczas z drugą wersją tekstu, napisaną po śmierci Ojca Świętego. Wiersze i pieśni prezentowane przez grupę uczniów wyrażały podziw, miłość i szacunek do Papieża, wzywały do wierności ideałom, według których żył i o których nauczał. Z przestawienia wynikało przesłanie: ważne jest, aby pamięć o Ojcu Świętym nie była tylko wzruszającym wspomnieniem, ale wyrażała się w różnych formach działania.

Na zakończenie uroczystości wspólnie odmówiono modlitwę o beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki