Logo Przewdonik Katolicki

Z aniołami zaśpiewajmy

Tomasz Nuszkiewicz
Fot.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w kościele parafialnym św. Rocha w Barłogach uczniowie miejscowej szkoły podstawowej wystawili jasełka. Z roku na rok rośnie sława jasełek wystawianych w Barłogach; nic więc dziwnego, że przedstawienie ma coraz liczniejszą publiczność. Ksiądz proboszcz Eugeniusz Czarnecki zauważył, że już nie tylko rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie...

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w kościele parafialnym św. Rocha w Barłogach uczniowie miejscowej szkoły podstawowej wystawili jasełka.

Z roku na rok rośnie sława jasełek wystawianych w Barłogach; nic więc dziwnego, że przedstawienie ma coraz liczniejszą publiczność. Ksiądz proboszcz Eugeniusz Czarnecki zauważył, że już nie tylko rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie uczniów, ale i goście spoza parafii przybywają do kościoła w Barłogach, aby stać się uczestnikami niezwykłego przeżycia misterium Narodzenia Pańskiego.

W jasełkach wystąpiło 42 uczniów klas od drugiej do piątej. Przygotowane były z rozmachem i dbałością o każdy szczegół; nic więc dziwnego, że w ich realizację zaangażowało się wielu członków „rodziny” szkolnej: nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Potrzebnego i oczekiwanego wsparcia udzielił dyrektor Dariusz Tylak. Wiele pracy i serca w pracę z młodymi aktorami włożyły Beata Jaśkowiak i Jadwiga Sosnowska – nauczycielki języka polskiego i muzyki.

Najciekawsze w przedstawieniu były odniesienia do współczesności (diabły rozmawiające z Lucyferem przez telefon komórkowy itp.). Jednoznaczną wymowę ma scena finałowa, w której z bożonarodzeniowym przesłaniem stykają się po kolei: człowiek sukcesu, osoba dotknięta kalectwem oraz człowiek niewierzący w Boga. Niekonwencjonalną postacią jasełek jest mały, nawrócony diabełek; otrzymuje on od Archanioła Gabriela białą szatę, zakłada ją, po czym dołącza do osób zgromadzonych wokół betlejemskiego żłóbka.

Widowisko zakończył wspólny śpiew kolędy „Bóg się rodzi”. Gromkie oklaski były podziękowaniem widzów dla twórców i wykonawców jasełek za dostarczenie przeżyć sprzyjających refleksjom nie tylko na czas Narodzenia Pańskiego. Najważniejsze jest to, że uczniowie dostrzegli, jak wiele dobrego mogą uczynić innym, wkładając w przygotowanie ról całe swoje serce.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki