Logo Przewdonik Katolicki

Czciciele Fatimskiej Pani

PK
Fot.

13 maja 2007 r. w Szkole Podstawowej SRK w Sakowie odbył się finał Konkursu Fatimskiego, zorganizowany w 90-lecie objawień Maryi przez Apostolat Fatimski w Dzierżawach. Do konkursu zgłosiło się 46 osób z diecezji włocławskiej i archidiecezji łódzkiej, z których dziesięć zakwalifikowano do finału. Poziom wiedzy finalistów oceniam jako bardzo wysoki. Są to osoby w różnym wieku: gimnazjaliści,...

13 maja 2007 r. w Szkole Podstawowej SRK w Sakowie odbył się finał Konkursu Fatimskiego, zorganizowany w 90-lecie objawień Maryi przez Apostolat Fatimski w Dzierżawach. Do konkursu zgłosiło się 46 osób z diecezji włocławskiej i archidiecezji łódzkiej, z których dziesięć zakwalifikowano do finału. Poziom wiedzy finalistów oceniam jako bardzo wysoki. Są to osoby w różnym wieku: gimnazjaliści, uczniowie liceów, dorośli. Nagrody dla nich ufundowało Duszpasterstwo Pielgrzymkowo-Turystyczne w Dzierżawach.

Uczestnicy finału (bez jednej osoby, która z nieznanych organizatorom przyczyn nie przyjechała do Sakowa) wzięli udział w Mszy św. z racji 90. rocznicy objawień Matki Bożej dzieciom fatimskim.

A oto lista finalistów konkursu i nagrody, jakie otrzymali:

Agnieszka Gajos, par. Kłobia – pielgrzymka autokarowa do sanktuarium w Fatimie w dniach 15-31 lipca 2007 r.

Maria Wiśniewska, Jaranówek, par. Wieniec; Paweł Kałczak, Pudłów, par. Wierzchy; Weronika Klimkowska, Modła Kolska, par. Stare Miasto; Martyna Sobczak, par. Wartkowice (arch. łódzka) – pielgrzymka autokarowa do sanktuarium w Krzeptówkach (Zakopane) w dniach 20-24 sierpnia 2007 r.

Jolanta Marciniak, Łuczywo, par. Racięcice; Adrian Anielak, par. Wartkowice (arch. łódzka); Karolina Król, par. Dzierżawy; Ewelina Idzikowska, par. Dzierżawy – wydawnictwa albumowe o tematyce fatimskiej.

Laureatom gratuluję – z całego serca! Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg konkursu.

ks. Marian Kilichowski
proboszcz par. NSPJ
w Dzierżawach

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki