Logo Przewdonik Katolicki

Historyczny przekręt

PK
Fot.

W artykule pana Błażeja Tobolskiego zamieszczonym w Przewodniku nr 52 z dnia 24 grudnia 2006 r. (dodatek Metropolii Poznańskiej przyp. red.), zostało źle podane nazwisko przedwojennego właściciela Bolechowa. Wspomniano tam o Tadeuszu Szułdzińskim, gdy tymczasem kogoś o takim nazwisku nie było wśród wielkopolskich ziemian. Przedwojennym właścicielem Bolechowa był...

W artykule pana Błażeja Tobolskiego zamieszczonym w „Przewodniku” nr 52 z dnia 24 grudnia 2006 r. (dodatek Metropolii Poznańskiej – przyp. red.), zostało źle podane nazwisko przedwojennego właściciela Bolechowa. Wspomniano tam o Tadeuszu Szułdzińskim, gdy tymczasem kogoś o takim nazwisku nie było wśród wielkopolskich ziemian. Przedwojennym właścicielem Bolechowa był dr Tadeusz Szułdrzyński. Zresztą Szułdrzyńscy zamieszkiwali również w powiecie czarnkowskim (Lubasz, Prusinowo) oraz wągrowieckim (Pruśce, Sierniki).

Wierna czytelniczka „Przewodnika Katolickiego”
Zofia Tańska, lat 87


Opowiedź:
Uprzejmie dziękuję za sprostowanie mojej nieopatrznej pomyłki. Jednocześnie cieszy mnie fakt, że artykuły historyczne, bądź też tylko przy okazji poruszające zagadnienia związane z naszą przeszłością, są chętnie i uważnie czytane, o czym świadczą sygnały od Czytelników. Myślę też, że stanowią one ważny, choć oczywiście niejedyny, element „Przewodnika” (także jego dodatków regionalnych).

Dlatego, korzystając z okazji, zwracam się do wszystkich Czytelników (a zwłaszcza do Wielkopolan), będących miłośnikami historii, z propozycją nawiązania kontaktu z naszym tygodnikiem. W samej Wielkopolsce jest wiele interesujących miejsc, związanych w jakiś sposób z szeroko rozumianą przeszłością Kościoła. Proszę podzielić się z nami posiadanymi informacjami, ciekawostkami lub pytaniami, dotyczącymi mało znanych zabytków, historii nieprzeciętnych kapłanów... My z kolei postaramy przyjrzeć im się z bliska i, w miarę możliwości, opowiedzieć o nich na łamach „PK”. Dzięki temu historie tych ciekawych miejsc pozna szersze grono osób. A nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest poznawanie własnej historii i korzeni.

Błażej Tobolski

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki