Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Agnieszka Góra
Fot.

Od 19 do 27 kwietnia z wizytą w Polsce przebywał ks. Bruno Thévenin, założyciel Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zgodnie z programem pobytu gość z Francji odbył wiele spotkań z grupami modlitewnymi na terenie całego kraju; przebywał m.in. w par. NSPJ w Turku, gdzie spotkał się z kapłanami dekanatu turkowskiego, a następnie wziął udział w spotkaniu z członkami grupy...

» Od 19 do 27 kwietnia z wizytą w Polsce przebywał ks. Bruno Thévenin, założyciel Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zgodnie z programem pobytu gość z Francji odbył wiele spotkań z grupami modlitewnymi na terenie całego kraju; przebywał m.in. w par. NSPJ w Turku, gdzie spotkał się z kapłanami dekanatu turkowskiego, a następnie wziął udział w spotkaniu z członkami grupy Misji z parafii turkowskich. Wiele informacji nt. Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus czytelnicy znajdą na stronie internetowej www.misja.teresy.org.pl.

» 25 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach odbyła się uroczystość wręczenia medali Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom obchodzącym złoty jubileusz małżeństwa. Jubilaci otrzymali od władz samorządowych listy gratulacyjne, kwiaty i drobne upominki. W części artystycznej wystąpiły zespoły działające przy GOK: folklorystyczny „Kujawy Bachorne Stare” i Teatr Młodych Aktorów.

» 29 kwietnia w par. św. Wojciecha BM w Kikole odbył się Przystanek Pascha, którego tematem przewodnim było „Powołanie do wzrostu duchowego”.

» Trwa nabór do klas pierwszych Publicznego Gimnazjum i Publicznego Liceum im. ks. Jana Długosza we Włocławku na rok szkolny 2007/2008. Szkoła ta jest bezpłatna, koedukacyjna (dla dziewcząt i chłopców) i nie ma obwodu terytorialnego, tzn. przyjmowana jest również młodzież spoza Włocławka (własny internat). Nauka i wychowanie oparte są na wartościach chrześcijańskich, a misją jest wszechstronny rozwój uczniów w wymiarze intelektualnym, społecznym, moralnym i duchowym; zgodnie z dewizą szkoły „Vita sine litteris mors est” (Życie bez nauki jest śmiercią).
Zgłoszenia przyjmuje oraz bliższych informacji udziela sekretariat szkoły, czynny codziennie w godz. 8-15. Adres: 87-800 Włocławek, ul. Łęgska 26, tel.: 054-232-49-42.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki