Logo Przewdonik Katolicki

W rocznicę wyboru Benedykta XVI

Wojciech Krzysztof Jankowski
Fot.

W czwartek 19 kwietnia, podczas wieczornej Mszy św. w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku, modlono się w intencji Ojca Świętego Benedykta XVI z racji drugiej rocznicy jego wyboru na papieża, jak również o rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy Sługi Bożego Jana Pawła II. Eucharystię sprawował i okolicznościową homilię wygłosił ks. Dariusz Krzyżanowski. Modlitwy...

W czwartek 19 kwietnia, podczas wieczornej Mszy św. w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku, modlono się w intencji Ojca Świętego Benedykta XVI z racji drugiej rocznicy jego wyboru na papieża, jak również o rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy Sługi Bożego Jana Pawła II. Eucharystię sprawował i okolicznościową homilię wygłosił ks. Dariusz Krzyżanowski.

Modlitwy za papieży, Kościół, ojczyznę i wspólnotę stanowiącą Radio Maryja odczytała Anna Gawinecka, przewodnicząca ciechocińskiego Biura Radia Maryja.

W kościele wystawiony był portret Ojca Świętego Benedykta XVI, przystrojony w barwy papieskie. Mszę św. zakończył śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”.

Z okazji rocznicy wyboru Benedykta XVI na papieża, 12 kwietnia Poczta Austrii wydała znaczek pocztowy z jego podobizną i stemplem okolicznościowym stosowanym w Wiedniu. Widoczny jest na nim herb Ojca Świętego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki