Logo Przewdonik Katolicki

Zaufać Jezusowi

Anna Płotek
Fot.

Oto jest dzień, który dał nam Pan mówił bp Stanisław Napierała w homilii wygłoszonej podczas uroczystości odpustowych w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kaliszu. Jezus stanął pośród apostołów i rzekł: Pokój Wam!. Dziś stanął pośród nas i również do nas tak się zwraca przekonywał biskup, nawiązując do rzeźby Jezusa Chrystusa przedstawionego...

– Oto jest dzień, który dał nam Pan – mówił bp Stanisław Napierała w homilii wygłoszonej podczas uroczystości odpustowych w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kaliszu.

Jezus stanął pośród apostołów i rzekł: „Pokój Wam!”. Dziś stanął pośród nas i również do nas tak się zwraca – przekonywał biskup, nawiązując do rzeźby Jezusa Chrystusa przedstawionego pośród świętych, umieszczonej w ołtarzu głównym sanktuarium. – Stajemy tutaj przed Chrystusem i spotykamy Jego wzrok. Człowiek, który upadł przez grzech i odwrócił się od Boga, może wrócić do Niego, uzyskać przebaczenie i cieszyć się jeszcze bardziej godnością dziecka Bożego – wyjaśniał bp Napierała, wskazując na miłość Jezusa Miłosiernego i Jego ciągłą obecność. Nazwał też zgromadzonych „strażnikami tego miejsca”, co zobowiązuje także do bycia „świadkami Miłości Miłosiernej, tej, która jest ratunkiem dla każdego człowieka”. Ordynariusz wskazał również na wyjątkowość uroczystości Miłosierdzia Bożego, która „ma znaczenie sakramentu, jest znakiem widzialnym Bożej miłości”. – Tego dnia chciał sam Chrystus; tak podyktował On swojej „sekretarce” św. Faustynie – dodał.

Uroczystość Miłosierdzia Bożego przeżywana jest w diecezji kaliskiej niejako każdego dnia. Od roku 2002, kiedy to Jan Paweł II poświęcił obraz Jezusa Miłosiernego, w diecezji odbywają się Misje Miłosierdzia Bożego. Pasterz diecezji kaliskiej powierzył dzieło prowadzenia misji ojcom jezuitom, których kaliską świątynię w 1998 r. ogłoszono pierwszym w świecie sanktuarium Jezusa Miłosiernego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki