Logo Przewdonik Katolicki

E-mail z Lichenia: Kościół bez tajemnic

Aneta Kwiatkowska
Fot.

Ponad siedemdziesięciu dziennikarzy z lokalnych i regionalnych gazet oraz rozgłośni radiowych, świeckich i katolickich z całej Polski, weźmie udział w drugiej konferencji z cyklu Kościół bez tajemnic, która odbędzie się w sanktuarium licheńskim w dniach 26-28 kwietnia. Głównym tematem konferencji, której pełny tytuł brzmi: Kościół bez tajemnic. Spotkanie...

Ponad siedemdziesięciu dziennikarzy z lokalnych i regionalnych gazet oraz rozgłośni radiowych, świeckich i katolickich z całej Polski, weźmie udział w drugiej konferencji z cyklu „Kościół bez tajemnic”, która odbędzie się w sanktuarium licheńskim w dniach 26-28 kwietnia.

Głównym tematem konferencji, której pełny tytuł brzmi: „Kościół bez tajemnic. Spotkanie z przeszłością”, będzie lustracja w Kościele. – Zapytaliśmy dziennikarzy, uczestników ubiegłorocznej konferencji, jaki temat najbardziej ich interesuje. Odpowiedzieli, że problematyka związana z tzw. lustracją w Kościele. Udało nam się zaprosić do Lichenia w charakterze prelegentów osoby, dzięki którym sprawa będzie obiektywnie przedstawiona – wyjaśnia rzecznik prasowy sanktuarium i główny organizator konferencji ks. Zbigniew Krochmal MIC.

Wprowadzeniem do rozmów o lustracji będzie pokaz filmu „Zastraszyć księdza” Macieja Pawlikowskiego, po którym odbędzie się spotkanie autora z dziennikarzami. Drugi dzień będzie niemal w całości poświęcony lustracji. O wygłoszenie prelekcji poproszono bp. Tadeusza Pieronka, ks. Adama Bonieckiego, ks. Józefa Klocha, publicystę Tomasza Terlikowskiego i Marka Lasotę, historyka IPN. Na zakończenie z uczestnikami warsztatów spotka się prowincjał marianów ks. Paweł Naumowicz MIC. Przedstawi on sylwetkę o. Stanisława Papczyńskiego, którego beatyfikacja odbędzie się 16 września br. w Licheniu. W sobotę z dziennikarzami spotka się poznański producent i wydawca Przemysław Hauser, który zaprezentuje dwa odcinki autorskiego serialu „Tajemnice Watykanu”.

Spotkania i dyskusje, które przewidziano po każdym wykładzie, poprowadzi red. Stanisław Karnacewicz z Polskiej Agencji Prasowej. Wzorem ubiegłego roku, ks. Józef Kloch, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski, objął patronat honorowy nad konferencją, natomiast PAP – patronat medialny.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki