Logo Przewdonik Katolicki

Srebrny jubileusz

ks. Piotr Siołkowski
Fot.

Parafia NMP Częstochowskiej w Cettach, wyodrębniona z terytorium par. św. Dominika w Chodczu, została erygowana 11 kwietnia 1982 r., w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. 21 lipca 1983 r. bp włocławski Jan Zaręba dokonał poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod wznoszony kościół, który siedem lat później, 23 września 1990 r., poświęcił bp włocławski Henryk Muszyński....

Parafia NMP Częstochowskiej w Cettach, wyodrębniona z terytorium par. św. Dominika w Chodczu, została erygowana 11 kwietnia 1982 r., w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. 21 lipca 1983 r. bp włocławski Jan Zaręba dokonał poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod wznoszony kościół, który siedem lat później, 23 września 1990 r., poświęcił bp włocławski Henryk Muszyński.

Pierwszym proboszczem (1982-1991) i budowniczym kościoła był ks. kan. Tadeusz Skonieczny. Jego następca, ks. Zbigniew Durczyński, został zamordowany przez sprawców napadu na plebanię 20 września 1992 r. Od tamtej pory przez wiele lat funkcję proboszcza pełnił ks. Józef Seweryn (obecnie jest proboszczem par. Pęczniew). Od 19 lutego 2005 r. opiekę duszpasterską nad wspólnotą parafialną w Cettach sprawuje ks. dr Piotr Siołkowski.

W bieżącym roku przypada 25-lecie erygowania parafii NMP Częstochowskiej w Cettach. Główne obchody srebrnego jubileuszu pod przewodnictwem bp. włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa odbędą się w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, 15 kwietnia o godz. 11.30. Jest to niedziela obchodzona jako święto Miłosierdzia Bożego. Zbieżność dat można odczytać jako dar Miłosierdzia Bożego dla całej wspólnoty. Jeśli Bóg pozwoli, od tej jubileuszowej niedzieli rozpocznie się nawiedzenie rodzin w parafii przez Chrystusa w wizerunku „Jezu, ufam Tobie”, które trwać będzie do 2009 r. Wtedy też odbędą się misje święte (ostatnie były w 1999 r.).

Jako proboszcz i duszpasterz wspólnoty serdecznie zapraszam wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób związani są z parafią Cetty, do udziału w uroczystości jubileuszowej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki