Logo Przewdonik Katolicki

Uwaga Czytelnicy!

PK
Fot.

Nasza redakcja oraz Oddział Okręgowy NBP w Bydgoszczy wspólnie przygotowały konkurs adresowany do wszystkich entuzjastów przeszłości. Formułując wieloczłonowe hasło: Pamiętamy. Wielkie historie naszych małych ojczyzn. Ludzie losy miejsca Liczymy na zainteresowanie mieszkańców diecezji od uczniów szkół różnych szczebli aż po dorosłych. W...

Nasza redakcja oraz Oddział Okręgowy NBP w Bydgoszczy wspólnie przygotowały konkurs adresowany do wszystkich entuzjastów przeszłości. Formułując wieloczłonowe hasło:

Pamiętamy. Wielkie historie naszych „małych ojczyzn”.
Ludzie – losy – miejsca

Liczymy na zainteresowanie mieszkańców diecezji – od uczniów szkół różnych szczebli aż po dorosłych.

W konkursie oceniane będą prace pisemne (maksymalnie do 3 stron maszynopisu) lub pisemno-graficzne (tekst plus rysunki, grafiki, zdjęcia itp. – łączna objętość nie może jednak przekraczać rzeczonych 3 kart, format A4), traktujące o historii miast i wiosek regionu. Dysertacje, szkice, rodzinne wspomnienia, lokalne klechdy i legendy, biografie, „refleksyjne” opisy zabytków i pomników; epizody zabawne, jak i te mrożące krew w żyłach; przekazy o dniach „wielkich”, jak i obrazy codzienności, refleksje dotyczące wydarzeń sprzed wieków lub zaledwie dekad – jesteśmy otwarci na wszystko, co godne jest utrwalenia, propagowania!

Nagrody i wyróżnienia w konkursie stanowią trzy zestawy kolekcjonerskich monet NBP (na każdy składają się 4 monety do tej pory wyemitowane w serii „Historyczne miasta w Polsce”) oraz książki edycji poznańskiej Drukarni i Księgarni Świętego Wojciecha.

Termin nadsyłania prac upływa ostatniego dnia lutego bieżącego roku. Decyduje data stempla pocztowego.

DZIĘKUJEMY ZA PRACE JUŻ NADESŁANE!

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki