Logo Przewdonik Katolicki

Dzielić się przez cały rok

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Dzieci z Bydgoszczy i diecezji podczas wspólnej modlitwy w katedrze uczciły 6 grudnia postać Świętego Mikołaja. To jeden z patronów najstarszej świątyni w mieście stąd coroczne spotkania w tym wyjątkowym miejscu. Na początku była lekka trema, bo dzieci z trzecich klas Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha w Bydgoszczy przygotowały przedstawienie o świętym zatytułowane...

Dzieci z Bydgoszczy i diecezji podczas wspólnej modlitwy w katedrze uczciły 6 grudnia postać Świętego Mikołaja. To jeden z patronów najstarszej świątyni w mieście – stąd coroczne spotkania w tym wyjątkowym miejscu.

Na początku była lekka trema, bo dzieci z trzecich klas Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha w Bydgoszczy przygotowały przedstawienie o świętym zatytułowane „O zgubionym dzwoneczku św. Mikołaja”. – Kolejny raz możemy podzielić się z innymi radością, która wypływała z dobroci tej szczególnej postaci. Zawsze staramy się pokazywać prawdziwy życiorys Mikołaja, a nie skomercjalizowanego krasnala, którego przedstawiają media – powiedział dyrektor szkoły, ks. kanonik Tomasz Cyl. Cały program wychowawczy placówki jest ułożony w taki sposób, aby nie zapominać o cyklicznej pomocy najbiedniejszym. – Zawsze w okresie Adwentu, Wielkiego Postu czy podczas Tygodnia Miłosierdzia zbieramy dary dla najbardziej potrzebujących. Nasze dzieci potrafią się dzielić. Często przynoszą swoje wieloletnie oszczędności. To jest właśnie ta realizacja dobroci, której uczy nas Święty Mikołaj – stwierdził.

Przed ołtarzem Matki Bożej Pięknej Miłości, na którym znajduje się figura św. Mikołaja, wystąpiło czterdzieścioro maluchów. – Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do realizacji tego przedstawienia. Ponieważ same na co dzień naśladują tego świętego, nie miały z przygotowaniami najmniejszego problemu. Cieszą się, że mogą zrobić coś dla innych dzieci – powiedziała wychowawczyni, Anna Szymańska.

Uczniowie doskonale znają życiorys ulubionego świętego z Miry. – Mikołaj był biskupem i dobrym człowiekiem. Poprzez swoje postępowanie pomagał ubogim. Rozdawał im pieniądze. Pomagał biednym i bardzo kochał Pana Jezusa. Święty był człowiekiem miłym i uczynnym.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki