Logo Przewdonik Katolicki

Ekonomia przesłania człowieka

Hubert Kubica
Fot.

Jeszcze nigdy w dziejach ludzkości społeczeństwo i kultura nie były tak zdominowane przez ekonomię, jak to ma miejsce obecnie mówił bp Zdzisław Fortuniak w sobotę 25 listopada podczas Mszy św. żałobnej w intencji ofiar katastrofy górniczej w kopalni Halemba. Jego zdaniem dziś wszystko rozważa się pod kątem osiągania zysków. Ochrona rzeczy jest ważniejsza niż...

Jeszcze nigdy w dziejach ludzkości społeczeństwo i kultura nie były tak zdominowane przez ekonomię, jak to ma miejsce obecnie – mówił bp Zdzisław Fortuniak w sobotę 25 listopada podczas Mszy św. żałobnej w intencji ofiar katastrofy górniczej w kopalni „Halemba”.

Jego zdaniem dziś wszystko rozważa się pod kątem osiągania zysków. Ochrona rzeczy jest ważniejsza niż ochrona życia. – Człowiek, który chce zrozumieć siebie do końca, musi ze swoim niepokojem i niepewnością przybliżyć się do Chrystusa. Wtedy będzie układał świat, nie kierując się wyłącznie ekonomią – wskazywał poznański biskup.

Hierarcha prosił także, aby poruszenie w kraju spowodowane tragedią w śląskiej kopalni nie było krótkotrwałe. – Sposób, w jaki zareagowało społeczeństwo na ten dramat świadczy, że nie wszystko jest w nas wypalone i zniszczone.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki