Logo Przewdonik Katolicki

Współcześni kolędnicy

Radosław Grzelak
Fot.

W styczniu w konińskich kościołach parafialnych z koncertem kolęd i pastorałek pt. Póki świeci gwiazda wystąpił zespół Awans. Zasadniczy trzon grupy stanowią pedagodzy, pracownicy miejscowego Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Kierownikiem muzycznym Awansu jest Mirosław Hrzanka. Wraz z pedagogami w repertuarze kolędowym zaprezentowali swe umiejętności wokalne...

W styczniu w konińskich kościołach parafialnych z koncertem kolęd i pastorałek pt. „Póki świeci gwiazda” wystąpił zespół Awans. Zasadniczy trzon grupy stanowią pedagodzy, pracownicy miejscowego Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Kierownikiem muzycznym Awansu jest Mirosław Hrzanka.

Wraz z pedagogami w repertuarze kolędowym zaprezentowali swe umiejętności wokalne również przedstawiciele innych placówek i instytucji samorządowych. Kolędnicy śpiewali w trzech świątyniach: w kościele św. Bartłomieja, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz św. Maksymiliana Kolbego. Na program złożyły się polskie, tradycyjne kolędy i bożonarodzeniowe pieśni współczesne, m.in. utwory koninianina Zdzisława Tulikowskiego. W koncercie wykorzystano również teksty poetyckie Romana Brandstaettera.
12 stycznia w konińskim klubie „Energetyk” odbyło się spotkanie opłatkowe Światowego Związku Byłych Żołnierzy Armii Krajowej, do udziału w którym zaproszony został proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego ks. prał. Wojciech Kochański, członkowie innych organizacji kombatanckich oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki