Logo Przewdonik Katolicki

Rodziny wielodzietne u arcybiskupa

KAI
Fot.

Jeżeli przyszłość naszej Ojczyzny ma być przyszłością pogodną i jednocześnie spokojną, to musi oprzeć się na ludziach. Bez ludzi nie rozwinie się ten kraj stwierdził arcybiskup Stanisław Gądecki podczas spotkania opłatkowego z rodzinami wielodzietnymi w Rezydencji Arcybiskupów Poznańskich. Metropolita poznański wyraził wdzięczność rodzinom wielodzietnym za...

– Jeżeli przyszłość naszej Ojczyzny ma być przyszłością pogodną i jednocześnie spokojną, to musi oprzeć się na ludziach. Bez ludzi nie rozwinie się ten kraj – stwierdził arcybiskup Stanisław Gądecki podczas spotkania opłatkowego z rodzinami wielodzietnymi w Rezydencji Arcybiskupów Poznańskich.

Metropolita poznański wyraził wdzięczność rodzinom wielodzietnym za ich odwagę przyjęcia potomstwa i wychowawczy trud. Arcybiskup ostrzegł jednocześnie przed niebezpiecznym zjawiskiem wyjazdu z Polski młodych, wykształconych ludzi. Jeśli proces ten będzie się nasilać, to wkrótce Polska cofnie się bardziej aniżeli w czasy średniowieczne. − Potrzeba właśnie tej odwagi rodziców wielodzietnych, którzy zdają sobie sprawę z trudności, ale jednocześnie też mają odwagę nie tylko otrzymać od Pana Boga dzieci, ale żeby zająć się w sposób odpowiedzialny ich wychowaniem – podkreślił abp Gądecki.
Rodzina wielodzietna to taka, w której jest co najmniej czworo dzieci. W samym Poznaniu jest prawie półtora tysiąca takich rodzin. Na spotkanie do Rezydencji Arcybiskupów Poznańskich przybyło 20 rodzin. Uczestnicy śpiewali kolędy i łamali się z arcybiskupem opłatkiem. Dzieci otrzymały paczki ufundowane przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Fundację „Głos dla Życia”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki