Logo Przewdonik Katolicki

Korzystajcie z ich mądrości

PK
Fot.

Po raz kolejny obchodzono w poznańskiej katedrze Dzień Babci i Dziadka. Uroczystą Mszę św. w ich intencji odprawił w piątkowy wieczór 20 stycznia poznański biskup pomocniczy Grzegorz Balcerek. W katedrze zgromadzili się babcie i dziadkowie wraz z wnukami. W kazaniu biskup podkreślił, że wszyscy, a zwłaszcza dzieci, powinny w modlitwie dziękować Bogu za swoje babcie i swoich dziadków....

Po raz kolejny obchodzono w poznańskiej katedrze Dzień Babci i Dziadka. Uroczystą Mszę św. w ich intencji odprawił w piątkowy wieczór 20 stycznia poznański biskup pomocniczy Grzegorz Balcerek. W katedrze zgromadzili się babcie i dziadkowie wraz z wnukami.
W kazaniu biskup podkreślił, że wszyscy, a zwłaszcza dzieci, powinny w modlitwie dziękować Bogu za swoje babcie i swoich dziadków. – Chodźcie z nimi na spacery, bądźcie im posłuszni i dużo rozmawiajcie. Poprzez rozmowy korzystacie z ich olbrzymiej mądrości życiowej – zachęcał dzieci biskup Grzegorz Balcerek. Zacytował także fragment książki Romana Brandstaettera pt. „Krąg biblijny”. Autor wspomina w niej o swoim dziadku, który jako pierwszy pokazał mu Biblię, nazywając ją „największą i najmądrzejszą księgą świata”.
Po Mszy św. odbył się koncert kolęd zespołu Arka Noego. Uczestnicy wysłuchali także takich piosenek, jak: „Święty, święty uśmiechnięty” czy „Tato”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki