Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» Katolicki Episkopat Rosji uruchamia własną stronę internetową www.cecr.ru. Konsultantem projektu jest m.in. ks. Józef Kloch, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, który uczestniczył w odbywającym się w Moskwie spotkaniu informatyków i redaktorów przygotowujących nową witrynę. Będzie ona zawierała także odnośniki do oficjalnych witryn Kościoła rzymskokatolickiego w innych...

» Katolicki Episkopat Rosji uruchamia własną stronę internetową www.cecr.ru. Konsultantem projektu jest m.in. ks. Józef Kloch, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, który uczestniczył w odbywającym się w Moskwie spotkaniu informatyków i redaktorów przygotowujących nową witrynę. Będzie ona zawierała także odnośniki do oficjalnych witryn Kościoła rzymskokatolickiego w innych częściach byłego Związku Radzieckiego.

» Caritas w Brazylii obchodzi złoty jubileusz. Katolicka organizacja charytatywna w tym państwie powstała w 1956 r. z inspiracji bp. Héldera Camary, jako owoc 35. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, jaki odbył się rok wcześniej w Rio de Janeiro. Jest ona częścią sieci Caritas Internationalis, w skład której wchodzi 162 organizacji działających w 200 krajach i terytoriach.

» Muzeum poświęcone powstałej 500 lat temu Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej otwarto w Naters w Szwajcarii. Składa się ono z trzech części. W pierwszej zebrano przedmioty codziennego użytku gwardzistów, np. tablicę służącą do lekcji włoskiego, pamiętniki żołnierzy i koszulki zawodników ich drużyny piłkarskiej FC Guardia. Druga część to przestrzeń multimedialna i portrety wszystkich komendantów Gwardii, trzecia natomiast obejmuje archiwa.

» „Katolik” to tytuł nowego polskojęzycznego miesięcznika, wydawanego w Chicago przez tamtejszą diecezję. Pismo jest mutacją ukazującego się od przeszło stu lat angielskojęzycznego „Catholic New World”. Dociera on do przeszło pięćdziesięciu polskich parafii na terenie aglomeracji chicagowskiej.

» Trzy tysiące studentów pierwszego roku rzymskich uczelni przybyło do Asyżu, by prosić św. Franciszka o zrozumienie sensu swych studiów, a także o chrześcijańskie odrodzenie Włoch i Europy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki