Logo Przewdonik Katolicki

Nakielskie Zaduszki

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Listopad to jeden z nielicznych momentów w ciągu roku, który sprzyja szczególnej refleksji. Nawet przyroda pozbywając się barw zdaje się przypominać o tym, że wszyscy zmierzamy do jednego kresu. W takiej właśnie atmosferze zadumy przebiegał wieczór poetycko-modlitewny, zorganizowany 4 listopada w kościele św. Stanisława w Nakle. Zgromadziła nas tu pamięć bliskich,...

Listopad to jeden z nielicznych momentów w ciągu roku, który sprzyja szczególnej refleksji. Nawet przyroda – pozbywając się barw – zdaje się przypominać o tym, że wszyscy zmierzamy do jednego kresu. W takiej właśnie atmosferze zadumy przebiegał wieczór poetycko-modlitewny, zorganizowany 4 listopada w kościele św. Stanisława w Nakle.

Zgromadziła nas tu pamięć bliskich, którzy – choć odeszli z tej ziemi – to jednak żyją w Bogu oraz w naszych sercach. Poprzez poezję, muzykę i modlitwę pragniemy połączyć się z nimi duchowo, przywracając ich naszym wspomnieniom – takimi słowami powitał zebranych ks. Artur Zaraś.

Wiersze, dotykające spraw przemijania i śmiertelności, zaprezentowali laureaci konkursu recytatorskiego, organizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Nakle – wśród nich: Bartek Nowicki z ZSP im. S. Staszica w Nakle, Maria Cynarzewska i Ewelina Boruta z ZSP im. W. Łokietka w Lubaszczu, Agata Wiśniewska i Małgorzata Rydzyńska z I LO im. B. Krzywoustego w Nakle, Krzysztof Kinderman z Gimnazjum nr 4 w Nakle. Nad ich przygotowaniem czuwali dyrektor biblioteki Grażyna Ozga i Marcin Bębnista z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy.

Część muzyczną uświetniła Dorota Łoś – młoda artystka wykonała pieśni Schuberta, Mozarta i Francka, zachwycając wszystkich słuchaczy. Nie mniejszy poklask zdobył też zespół instrumentalno-wokalny z parafii św. Stanisława w Nakle w składzie: Sebastian Łasa (organy), Bartosz Nowicki (gitara basowa) oraz ks. Artur Zaraś (gitara elektryczna). Dziewczęta z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży śpiewały również kanony z Taizé. Nad całością programu czuwała bydgoska dziennikarka telewizyjna, Krystyna Lewicka Ritter. Pod koniec spotkania ks. kanonik Marian Wróblewicz odczytał Ewangelię. Słowo Boże ukazało pusty grób i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To znak nadziei na spotkanie naszych bliskich w przyszłym życiu – przejście na świetlistą stronę nieba.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki