Logo Przewdonik Katolicki

Najlepsi interpretatorzy

Danuta Chodera
Fot.

Szósty Międzynarodowy Festiwal Sztuki Słowa Verba Sacra rozpoczął się tradycyjnie od konkursu dla aktorów na interpretację tekstu biblijnego i klasycznego. Odbył się on w dniach 9-10 listopada w Poznaniu. W tym roku wzięło w nim udział ośmiu aktorów z całej Polski. Bezkonkurencyjny okazał się Mariusz Marczyk z Krosna (absolwent UJ, własna Scena Rode), który zyskał najwyższe...

Szósty Międzynarodowy Festiwal Sztuki Słowa Verba Sacra rozpoczął się tradycyjnie od konkursu dla aktorów na interpretację tekstu biblijnego i klasycznego. Odbył się on w dniach 9-10 listopada w Poznaniu.

W tym roku wzięło w nim udział ośmiu aktorów z całej Polski. Bezkonkurencyjny okazał się Mariusz Marczyk z Krosna (absolwent UJ, własna Scena Rode), który zyskał najwyższe noty w ocenie jury, otrzymując zarówno nagrodę główną – Grand Prix im. Mieczysława Kotlarczyka, za najlepszą interpretację tekstu klasycznego (fundator: Drukarnia i Księgarnia św. Wojciecha), jak i Nagrodę im. Romana Brandstaettera, za najlepszą interpretację tekstu biblijnego (Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność”) oraz wprowadzoną po raz pierwszy honorową Nagrodę im. Romany Brzezińskiej, przyznaną przez publiczność (fundator: redaktorzy naczelni „Gazety Poznańskiej”, „Głosu Wielkopolskiego”, Radia „Merkury” i TVP Poznań). W tym roku jury przyznało też dwie inne, ufundowane po raz pierwszy, nagrody. Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego otrzymała Julia Mańkowska, studentka trzeciego roku PWST we Wrocławiu (2. raz w konkursie), a Nagrodę Zarządu ZASP – Tomasz Zaród z Warszawy (3. raz w konkursie; w 2002 r. Nagroda im. R. Brandstaettera).

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: E. Wesołowska, B. Walczak i S. Dworacki (UAM), duszpasterz środowisk twórczych ks. dr A. Klupczyński i twórca Verba Sacra P. Basiński.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki