Logo Przewdonik Katolicki

O wyborach biskupów bez spekulacji

ks. Dariusz Madejczyk
Fot.

Od jakiegoś czasu w gruncie rzeczy od wielu miesięcy przewijają się przez polską prasę dyskusje o zmianach w Episkopacie. W ostatnich tygodniach dziennikarze pytają o nowego arcybiskupa metropolitę warszawskiego oraz o przyszłość tytułu Prymasa Polski. Żeby nie zatrzymywać się na spekulacjach i pogłoskach z tzw. dobrze poinformowanych źródeł, proponujemy w bieżącym...

Od jakiegoś czasu – w gruncie rzeczy od wielu miesięcy – przewijają się przez polską prasę dyskusje o zmianach w Episkopacie. W ostatnich tygodniach dziennikarze pytają o nowego arcybiskupa metropolitę warszawskiego oraz o przyszłość tytułu Prymasa Polski. Żeby nie zatrzymywać się na spekulacjach i pogłoskach z tzw. dobrze poinformowanych źródeł, proponujemy w bieżącym numerze artykuł naszego stałego rzymskiego współpracownika, o. Stanisława Tasiemskiego, zatytułowany: „Skąd się biorą biskupi?”. Z pewnością pomoże on lepiej zrozumieć cały proces wyboru osób, które mają przewodzić ludowi Bożemu na drogach wiary jako jego pasterze. Dwa bardzo ważne i aktualne tematy związane z życiem Kościoła poruszone są także w rozmowie z abp. Henrykiem Muszyńskim. Broni on gnieźnieńskiego osadzenia tytułu prymasa oraz podejmuje wciąż aktualny i trudny temat lustracji.

Ks. Tadeusz Miłek zaprasza do refleksji nad gdańską tragedią i zadaje pytanie o naszą wspólną odpowiedzialność za takie i podobne zdarzenia, które w przerażający sposób dotykają dzieci i młodzieży.

Warto poczytać także o sytuacji Polaków emigrujących za pracą do Anglii i ludziach żyjących w świecie ciszy. Chwili refleksji niech posłuży też fotoreportaż o współczesnych syzyfach, których spotykamy niekiedy na ulicach naszych miast.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki