Logo Przewdonik Katolicki

Słowo i obraz

PK
Fot.

W dniach 19-22 października odbyły się jubileuszowe 10. Targi Książki w Krakowie. Jest to największa impreza organizowana dla wydawców w naszym kraju. Podczas tegorocznej edycji rekordowa liczba przeszło 400 wydawców zaprezentowała ponad 300 nowości wydawniczych. Od czwartku do niedzieli odbywały się spotkania z pisarzami i dziennikarzami. Programowi towarzyszyły również wykłady,...

W dniach 19-22 października odbyły się jubileuszowe 10. Targi Książki w Krakowie. Jest to największa impreza organizowana dla wydawców w naszym kraju. Podczas tegorocznej edycji rekordowa liczba przeszło 400 wydawców zaprezentowała ponad 300 nowości wydawniczych.

Od czwartku do niedzieli odbywały się spotkania z pisarzami i dziennikarzami. Programowi towarzyszyły również wykłady, prezentacje, prelekcje i warsztaty. Na stoisku krakowskiego Wydawnictwa M gościł premier RP Jarosław Kaczyński, który podpisywał książkę Piotra Zaremby i współpracującego z „Przewodnikiem” Michała Karnowskiego „O dwóch takich... Alfabet braci Kaczyńskich”.

Na targach prezentowana była również wystawa zdjęć z Ziemi Świętej „DOMINE, IVIMUS!”, wykonanych przez Danutę Witkowską, fotografa „Przewodnika Katolickiego”. Ekspozycja połączona była z promocją albumu „Ziemia spotkania człowieka z Bogiem” – najnowszej publikacji „Przewodnika Katolickiego”, zawierającej wspomniane zdjęcia.

Podczas krakowskich targów przyznana została Nagroda im. Jana Długosza dla najlepszej książki humanistycznej wydanej w ostatnim roku. Otrzymał ją prof. Piotr Piotrowski za publikację „Awangarda w cieniu Jałty. Sztuka w Europie Środkowo-Wschodniej w latach 1945-1989”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki