Logo Przewdonik Katolicki

Otwarcie i Program Targów Wydawców Katolickich

Otwarcie i Program Targów Wydawców Katolickich

Zaledwie kilkadziesiąt godzin dzieli nas od rozpoczęcia tegorocznych, 26. Targów Wydawców Katolickich. Serdecznie zapraszamy na Oficjalne otwarcie w czwartek 23 września 2021 o godz. 12.00, które odbędzie się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie Podczas otwarcia zostaną ogłoszone m.in. wyniki nagrodzonych i wyróżnionych Nagrodą FENIKS 2021.

Tradycyjnie, jeszcze przed otwarciem targowej ekspozycji Stowarzyszenie Wydawców Katolickich ma zaszczyt ogłosić laureatów bieżącej edycji Nagrody Mały FENIKS, za promocję kultury i książki religijnej w mediach.
Do grona dotychczasowych zdobywców tego zaszczytnego lauru dołączają:  Prof. Dariusz Kowalczyk SJ,  Radio Warszawa,  Rodzinny Ekspres (TVP)
Wręczenie Nagrody Mały FENIKS 2021 i FENIKS 2021 odbędzie się w sobotę 25 września o godz. 19.30 podczas finałowej gali Nagrody SWK FENIKS 2021 (w Katedra Polowa Wojska Polskiego, Warszawa, ul. Długa 13/15).
PROGRAM
XXVI TARGÓW WYDAWCÓW KATOLICKICH
23 – 26 WRZEŚNIA 2021
Tematy przewodnie:
Eucharystia daje życie. Zgromadzeni na świętej Wieczerzy
Jubileusz odzyskania niepodległości przez Polskę
Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia
Rok Rodziny
Rok Świętego Józefa
Rok Konstytucji 3 Maja
Rok Cypriana Kamila Norwida
 
Czwartek, 23 września 2021
10.00
Otwarcie w Arkadach Kubickiego sali ekspozycji dla zwiedzających.
 
12.00
Oficjalne uroczyste otwarcie XXVI Targów Wydawców Katolickich.
Ogłoszenie wyników – nagrodzonych i wyróżnionych Nagrodą FENIKS 2021.
WYDAWNICTWO ROSSIKON PRESS – Otwarcie wystawy Tajne Archiwum Watykańskie
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego
 
14:00-15:00
Wydawnictwo Polskie Centrum Św. Hildegardy – dr Alfreda Walkowska z córkami zaprasza do spotkania z twórcami kwartalnika.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Polskie Centrum św. Hildegardy – nr 58
 
14:00-15:00
TELEWIZJA POLSKA – Cykl: Notacje. Anna Rastawicka – Tylko ja jestem wolny (10’)
oraz Anna Rastawicka. Święte życie kardynała Wyszyńskiego (11’)
Autor: Krzysztof Tadej
Należała do osób z najbliższego otoczenia kard. Stefana Wyszyńskiego. Wieloletnia przełożona Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. Pracowała w Sekretariacie Prymasa Polski. Była świadkiem jego przyjaźni z Janem Pawłem II. W filmach opowiada o tym, jakim człowiekiem był Prymas. To ważny, przekaz, gdyż pochodzi od osoby, która znała Prymasa Tysiąclecia z codziennych spotkań i wspólnej pracy oraz mogła widzieć przejawy jego świętości.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
14:00-15:00
TELEWIZJA POLSKA S.A. – Cykl: Notacje. Maria Okońska. Aresztowanie Prymasa Wyszyńskiego (11’) oraz Maria Okońska. Płakał z Papieżem (10’)
Autor: Krzysztof Tadej
Maria Okońska, założycielka słynnej „Ósemki” (obecnie Instytut Prymasa Wyszyńskiego), jedna z najbliższych współpracowniczek kard. Stefana Wyszyńskiego, wspomina aresztowanie oraz internowanie Prymasa Polski przez funkcjonariuszy UB. Wspomnienia dotyczą także relacji kard. Wyszyńskiego z kard. Wojtyłą oraz pierwszych reakcji po wyborze Papieża Polaka.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
           15:00-16:00
TELEWIZJA POLSKAJako w niebie, tak i w Komańczy (50’)
Autorzy: Maciej Wójcik, Marcin Ziobro
Film opowiada o pobycie kard. Stefana Wyszyńskiego w Komańczy, gdzie był internowany w latach 1955-1956. Scenariusz filmu został oparty na historycznych materiałach archiwalnych, wspomnieniach siostry Bogumiły Zamory oraz pamiętnikach Prymasa Wyszyńskiego.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
16:00-17:30
TELEWIZJA POLSKAOjciec i Pasterz (90’)
Autorzy: Piotr Górski, Anna Rastawicka
Film dokumentalny poświęcony osobie i nauczaniu kard. Stefana Wyszyńskiego. Stanowi unikatowe świadectwo dotyczące czasów, w których on żył, oraz daję szansę spotkania z niezwykłą osobą. Zawiera wiele niepublikowanych dotąd zdjęć kard. Wyszyńskiego oraz fragmenty jego homilii. Oprócz przekazu nauczania Prymasa Wyszyńskiego i przedstawienia przełomowych chwil jego prymasostwa, w tym okresu uwięzienia i tworzenia programu obchodów milenijnych, film pokazuje także codzienność wielkiego Prymasa.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
17:00-19:00
ROSIKON PRESS – Tajne Archiwum Watykańskie, Nieznane kary historii Kościoła. Spotkanie z udziałem autorów: reportażystą Grzegorzem Górnym i fotografem Januszem Rosikoniem pod patronatem Księdza Biskupa Jana Kopca, asystenta Stowarzyszenia Archiwistów Kościelnych w Polsce z ramienia Konferencji Episkopatu Polski. W spotkaniu udział wezmą: Krzysztof Zanussi i Beata Czekaj z Fundacji Pave the Way zajmującej się przywracaniem prawdy o roli papieża Piusa XII podczas II wojny światowej.
Sala Koncertowa Zamku Królewskeigo
17:35-18:30
TELEWIZJA POLSKAJan Paweł II i Prymas Stefan Wyszyński (53’)
Autorzy: Paweł Woldan, Janusz Zabłocki
Film opowiada o relacjach, jakie łączyły Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego, wybitnych Polaków i wielkich patriotów, którzy zawsze darzyli się wzajemnym szacunkiem i zaufaniem oraz głęboką przyjaźnią. Władzom komunistycznym, pomimo podejmowanych prób, nie udało się skonfliktować tych dwóch wielkich Kardynałów.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
 
Piątek, 24.09.2021
10.00
Otwarcie w Arkadach Kubickiego sali ekspozycji dla zwiedzających.
 
11:00-12:00
TELEWIZJA POLSKAPasterz (60’)
Dom rodzinny – Zuzela; Zwyczajny kapłan; Przyjaciele; Kobieta; Maryja
Autor: Piotr Kot
Serial dokumentalny przedstawiający życie kard. Stefana Wyszyńskiego. Liczy 15 odcinków, m.in.: Dom rodzinny – Zuzela, Wiara i modlitwa, Pokora, Zwyczajny kapłan, Przyjaciele, Kobieta, Człowiek, Kapłan na trudne czasy, Maryja, Non possumus, Jasnogórskie Ślubu Narodu, Modlitewna odnowa Narodu, Przebaczamy i prosimy o przebaczenie, Prymas i papież, Pożegnanie. Stanowi znakomite kompendium wiedzy o wielkim polskim Prymasie.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
12:05-13:00
TELEWIZJA POLSKANiewidoma Matka niewidomych (52’)
Autor: Piotr Kot
Film dokumentalny przybliżający postać Matki Elżbiety Róży Czackiej, wyniesionej na ołtarze z Prymasem Tysiąclecia 12 września 2021 r. Ukazuje rolę niewidomej zakonnicy w życiu Kościoła w Polsce. Opowiada o jej losach podczas I i II wojny światowej, okolicznościach utraty wzroku, poświęceniu swojego życia osobom niewidomym oraz założeniu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, które służy ludziom niewidomym nie tylko w Laskach, prowadzi także działalność misyjną poza granicami Polski: w Indiach, Rwandzie i Ukrainie.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
 
13:05-14:00
TELEWIZJA POLSKA S.A.Matka niewidomych (36’)
Hrabianka Róża Czacka; Powołanie; Dzieło Lasek
Autor: Piotr Kot
3-odcinkowy serial dokumentalny opowiadający o życiu Matki Elżbiety Róży Czackiej na Kresach Wschodnich, o jej rodzinie, o nieszczęśliwym upadku z konia, co doprowadziło ją do utraty wzorku. Ta niepełnosprawność stała się inspiracją do założenia zgromadzenia zakonnego. Z hrabianki stała się franciszkanką – siostrą Elżbietą i założyła dzieło Lasek – Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi, instytucję całkowicie świecką. Matka Elżbieta w sposób nowatorski zajmowała się niewidomymi. Była pionierką polskiej tyflologii – opracowała rodzimą wersję alfabetu Braille’a oraz systemy skrótów ortograficznych.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
 
14:00-15:00
TELEWIZJA POLSKA S.A.Widzieć w ciemności (60’)
Autor: Piotr Górski
Film dokumentalny ukazujący Matkę Elżbietę Różę Czacką w wielowątkowy sposób. Jednym torem biegnie opowieść o jej życiu, drugim żywe świadectwa mieszkańców i współpracowników z Lasek. Matka Czacka była cichą i skromną kobietą, która wszystko wokół siebie przemieniała w dobro. Będąc osobą niewidomą, stworzyła niezwykłe miejsce na mapie Polski. Film opowiada także o jej przyjaźni z ks. Stefanem Wyszyńskim. Film jest źródłem wiedzy o niezwykłej kobiecie – matce niewidomych.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
 
14:00-15:00
Wydawnictwo POLSKIE CENTRUM ŚW. HILDEGARDY – dr Alfreda Walkowska z córkami zaprasza do spotkania z twórcami kwartalnika.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Polskiego Centrum św. Hildegardy, stoisko nr 58
 
14:00-16:00
WOJSKOWY INSTYTUT WYDAWNICZY – Spotkanie autorskie z Wiesławem Budzyńskim, autorem książki pt. Baczyński uszlachetnia. Na targach odbędzie się premiera książki.
Sala Koncertowa Zamku Królewskiego
14:00-16:00
Wydawnictwo SERAFIN – Spotkanie autorskie z Bratem Robertem Wieczorkiem OFMCap. Autor podpisuje swoją najnowszą książkę, pt. EKG serca Afryki. Historia choroby.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa SERAFIN, stoisko nr 48
 
15:00-16:00
Wydawnictwo SINDRUK – DIMK: Spotkanie z ks. Grzegorzem Poźniakiem – dyrektorem Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu, autorem książki O organach z dziećmi i dla dzieci, a także wielu innych pozycji z literatury dziecięcej, naukowej, popularno-naukowej, poezji oraz płyt CD. Autor chętnie podpisze nabyte książki oraz inne publikacje ze specjalną dedykacją dla czytelników.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa SINDRUK, stoisko nr 68
 
15:05-16:00
TELEWIZJA POLSKA Abba Ojcze (50’)
Autor: Piotr Kot
Ojciec Święty Jan Paweł II 30 lat temu zaprosił na Jasną Górę młodzież z całego świata na VI Światowe Dni Młodzieży. Wielkim sukcesem VI ŚDM było to, że młodzież ze Wschodu i Zachodu wreszcie spotkała się razem. Witaj w domu! Tymi słowami powitano Ojca Świętego w sierpniu 1991 r. na Jasnej Górze, dopowiadając: Zobacz, ile masz dzieci! Umocnij naszą wiarę! Bogactwem filmu są materiały archiwalne, na bazie których można przypominać nadal aktualne przesłanie skierowane przez Jana Pawła II do młodych ludzi. Dotyczy ono trzech znaków i trzech słów: Biblia, Krzyż, Ikona Maryi oraz tekst Apelu Jasnogórskiego: Jestem, pamiętam, czuwam.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
15:30-17:30
Wydawnictwo PROMIC – Spotkanie z autorem Ks. prof. Piotrem Kieniewiczem, który będzie podpisywał swoje książki, pt. Małżeński labirynt oraz Panie, Ty wszystko wiesz. Książka Panie, Ty wszystko wiesz także w wersji audiobook.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa PROMIC, stoisko nr 2
 
15:30-17:00
FUNDACJA KŁOPOTOWSKIEGO – Spotkanie z ks. Bogusławem Kowalskim. Promocja książki Adwentowe tęsknoty po dwóch stronach życia. Jest to pozycja dwóch autorów, ks. Bogusława Kowalskiego i śp. ks. Piotra Pawlukiewicza. Książka na Adwent 2021.
Sala w Namiocie przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego
 
16:00-17:00
STOWARZYSZENIE WYDAWCÓW KATOLICKICH. Byłem wydawcą Papieży. Wspomnienia księdza Giuseppe Costa, Libreria Editrice Vaticana.
Ksiądz Giuseppe COSTA, salezjanin, dziennikarz i pisarz, nauczyciel i badacz dziennikarstwa, dyrektor Libreria Editrice Vaticana (2007-2017), człowiek, którego można nazwać wydawcą papieży. W wywiadzie zrealizowanym przez prof. Tadeusza Lewickiego z Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie, ks. Costa zastanawia się nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością wydawnictw religijnych.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
16:00-18:00
MAŁGORZATA NAWROCKA OFICYNA NIEBIESKI – Spotkanie z Michałem Bruszewskim, autorem reportaży o sytuacji humanitarnej w świecie prześladowanych chrześcijan.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Małgorzata Nawrocka Oficyna Niebieski, stoisko nr 60B
 
17:00-18:00
FUNDACJA KŁOPOTOWSKIEGO – Spotkanie z ks. Stanisławem Szlassą i Katarzyną Matusz, autorami książek o lękach. We wrześniu będzie miała swoją premierę książka O niektórych lękach mężczyzn. Zanim pójdziesz na terapię. Na rynku jest już pozycja O niektórych lękach kobiet, a na grudzień zaplanowana jest premiera O niektórych lękach dzieci i nastolatków.
Sala w Namiocie przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego
 
17:00-19:00
ROSIKON PRESS – Elementarz dla zakochanych Jacka Mycielskiego. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Skowroński. To druga pozycja tryptyku życiowych vademecum. Jest w niej mowa o tym, co jest ważne w narzeczeństwie i małżeństwie.
Sala Koncertowa Zamku Królewskiego
 
 
Sobota, 25.09.2021
 
10.00
Otwarcie w Arkadach Kubickiego sali ekspozycji dla zwiedzających.
 
10:00-11:00
Wydawnictwo PROMIC – Spotkanie z autorem ks. prof. Piotrem Kieniewiczem, który będzie podpisywał swoje książki, pt. Małżeński labirynt oraz Panie, Ty wszystko wiesz. Książka Panie, Ty wszystko wiesz także w wersji audiobook.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa PROMIC, stoisko nr 2
 
11:00-12:00
TELEWIZJA POLSKA Prorok (15’) – Zapowiedź wyjątkowego filmu!
Autorzy: Michał Kondrat
Superprodukcja o Prymasie Wyszyńskim, realizowana z rozmachem w Polsce i we Włoszech. To debiut fabularny Michała Kondrata, utalentowanego twórcy filmowego. Prorok opowiada historię Prymasa Tysiąclecia, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi dla dobra Kościoła i Narodu. Film prezentuje nieznane wątki z życia kard. Stefana Wyszyńskiego na tle ważnych dla Polski i Polaków wydarzeń historycznych. Ukazuje nieugiętego przywódcę.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
11:00-12.00
Wydawnictwo WAM – Spotkanie z Katarzyną Olubińską – dziennikarką porannego programu Dzień Dobry TVN. Autorka popularnego bloga Bóg w wielkim mieście oraz bestsellerowych książek Bóg w wielkim mieście (2017) i Kobieta w wielkim mieście (2020). Pretekstem do spotkania jest jej najnowsza książka Bóg w moim domu wydana w 2021r. To niezwykła opowieść o domu, świadectwo wiary i pożegnanie z ukochana Mamą.
Sala w Namiocie A przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego
 
11:00-12.00
Wydawnictwo ESPRIT – Spotkanie wokół jedynej autobiografii abpa Sheena pt. Skarb w glinianym naczyniu. Goście: ks. Robert Skrzypczak, ks. Tomasz Jaklewicz. Prowadzenie: Paweł Chmielewski.
Sala w Namiocie B przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego
 
11:00-12:00
Wydawnictwo PROMIC – Spotkanie z autorem ks. prof. Bogumiłem Gacką, który będzie podpisywał swoją książkę, pt. Św. John Henry Newman
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa PROMIC, stoisko nr 2
 
11:00-13:00
Dom Wydawniczy RAFAEL – Ks. prof. Robert Skrzypczak, ks. Teodor Sawielewicz
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Domu Wydawniczego Rafael, stoisko nr 51
 
11:00-13:30
ROSIKON PRESS – Spotkanie z Jackiem Mycielskim. Elementarz dla zakochanych to druga pozycją tryptyku życiowych vademecum. Jest w niej mowa o tym, co jest ważne w narzeczeństwie i co w małżeństwie.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa ROSIKON PRESS, stoisko nr 1
 
11:00-14:00
ROSIKON PRESS – Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane kary historii Kościoła. Spotkanie z udziałem autorów: reportażystą Grzegorzem Górnym i fotografem Januszem Rosikoniem
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa ROSIKON PRESS, stoisko nr 1
 
12:00-13.00
TEOLOGIA POLITYCZNA – Spotkanie autorskie z o. Jackiem Salijem.
Sala w Namiocie B przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego
 
12:00-13.00
WYDAWNICTWO M – Ksiądz Dolindo Ruotolo Patron na niespokojne czasy.
Prowadzący spotkanie: Przemysław Janiszewski, kanał o blog „Moc w Słabości”.
Goście: ks. prof. Robert Skrzypczak; prof. Wojciech Kudyba
Spotkanie dotyczące ks. Dolindo: Niestandardowe metody duszpasterskie, nieszablonowy język przekazu i niezwykła skromność wypełniające jego posługę. Porozmawiamy o bezgranicznym zawierzeniu w Chrystusa, natchnieniu Duchem Świętym i Matce Bożej oraz tym co łączyło ks. Dolindo z Janem Pawłem II i o. Pio. Tłem spotkania będzie olbrzymia spuścizna literacka jaką zostawił po sobie ks. Dolindo.
Sala w Namiocie przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego
 
 
12:00-13:00
MEDIA RODZINA – Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem – polski pisarz tworzący książki dla dzieci, znany szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce i Wesołym Ryjku. Promocja książki, podpisywanie książek przez autora na stoisku wydawnictwa Media Rodzina.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Media Rodzina, stoisko nr 10
 
12.00-13:00
FUNDACJA PRODOTEO – Na stoisku Fundacji Prodoteo autorka Magda Grabowska, będzie promowała swoją najnowszą książkę, pt. Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Pięcioksiąg.
Spotkania z bohaterkami Biblii to odkrywanie prawdy o własnej kobiecej tożsamości. Magda Grabowska z ogromną swadą prowadzi nas poprzez dzieje bohaterek poszczególnych ksiąg biblijnych. Dzięki historiom życia starotestamentalnych kobiet możemy przeobrażać własne myślenie i działanie oraz uczymy się rozpoznawać Bożą obecność w każdym zdarzeniu codzienności.
Magda Grabowska przez ponad 35 lat zaangażowana była w działalność misyjną i ewangelizacyjną. Jest doradcą małżeńskim i rodzinnym, a także wykładowcą na konferencjach i seminariach dla małżeństw, rodziców i narzeczonych oraz na biblijnych konferencjach i rekolekcjach dla kobiet. Współautorka podręcznika do przedmiotu przygotowanie do życia w rodzinie Zanim wybierzesz, autorka książek Kobieta warta królestwa, Klucze do pokoju oraz książek dla dzieci Wielka wędrówka i Cudowna przemiana.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Fundacji Prodoteo, stoisko nr 80
 
12:00-14:00
Wydawnictwo SERAFIN – Autor Brat Szymon Janowski OFMCap podpisuje swoja książkę, pt. Wrak Ewangelii. Sztuka duchowej nawigacji.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Serafin, stoisko nr 48
 
12:00-14:00
P.H.W. ARYSTOTELES – Spotkanie autorskie z pisarzem, historykiem i dziennikarzem – Piotrem Stefaniakiem. Autor ponad czterdziestu książek, zarówno o tematyce religijnej, jak i historycznej, wydrukowanych w pięciu językach. Napisał 51 rozpraw naukowych oraz kilkaset esejów i artykułów. Przygotował osiem wystaw, które były prezentowane w dwóch krajach.
Autor będzie promował ostatnio wydaną publikację, pt. Św. Franciszek z Asyżu, a także album o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim, o św. Józefie oraz serię Modlitewników o Świętych. Jego mottem życiowym jest: Żyję, by piękno wiedziało, że istnieje.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko P.H.W. "Arystoteles" Sp. J. Warszawa, stoisko nr 86
 
12:00-13:00
Wydawnictwo FRONDA, Wydawnictwo ZONA ZERO – Sebastian Warlikowski, autor książki Polacy w sowieckich łagrach. Nie tylko Kołyma podpisuje swoją najnowszą publikację na stoisku Wydawnictwa Fronda i Wydawnictwa Zona Zero.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Fronda, stoisko nr 31
 
12:00-13:00
TELEWIZJA POLSKA – Ojciec (55’)
Autorzy: Tomasz Kamiński i ks. Andrzej Gołębiewski
Film dokumentalny o człowieku i kapłanie, wielkim Polaku, kard. Stefanie Wyszyńskim. Autorzy nie unikają trudnych spraw, takich jak inwigilacja Prymasa również przez księży współpracujących z UB i SB. Głównym celem filmu jest ukazanie postawy kard. Wyszyńskiego wobec ataków skierowanych na niego i na Kościół w Polsce w czasach komunizmu.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
13:00-14:00
WYDAWNICTWO LTW – Spotkanie autorskie z Moniką Luft. Autorka będzie podpisywać swoją ostatnią książkę, pt. Arabska awantura.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa LTW, stoisko nr 6
 
13:00-14:00
WYDAWNICTWO WAM – Spotkanie autorskie, którego tematem będzie kard. Stefan Wyszyński. Spotkanie w formie dyskusji panelowej, w której udział weźmie od 3 do 4 gości. Na spotkaniu będą poruszane tematy dotyczące życia jednej z najważniejszych postaci w historii Kościoła w Polsce oraz beatyfikacji.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
13:00-14:00
Wydawnictwo ESPRIT – Spotkanie wokół najnowszej książki Tomasz Terlikowskiego La Salette. Objawienia, które wstrząsnęły Kościołem
Goście: Tomasz Terlikowski, ks. Adam Kobyliński. Prowadzenie: Bogumił Łoziński.
Sala w Namiocie B przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego
 
13:00-15:00
Wydawnictwo BIAŁY KRUK – Spotkanie z autorem. Czesław Ryszka.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Biały Kruk, stoisko nr 22
 
13:30-15:00
Wydawnictwo PROMIC – Spotkanie z autorką Panią Barbarą Garczyńską, która będzie podpisywała swoje książki, pt. Kalendarz adwentowy, Moc sakramentów, Modlitewnik dla dzieci.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa PROMIC, stoisko nr 2
 
13:00-14:00
Wydawnictwo FRONDA – Paweł Lisicki, autor książki Kontrrewolucja. Eseje i szkice oraz książki Dogmat i tiara podpisuje swoje najnowsze publikacje na stoisku Wydawnictwa Fronda.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Fronda, stoisko nr 31
 
13:00-14:00
Wydawnictwo POLSKIE CENTRUM św. HILDEGARDY – dr Alfreda Walkowska z córkami zaprasza na spotkania z autorkami Hildegardowej kuchni polskiej.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Polskiego Centrum św. Hildegardy, stoisko nr 58
 
14:00-15:00
BRATNI ZEW – o. Zdzisław Kijas w biografii Wyszyński. 40 spojrzeń odkrywa na nowo bohatera swojej książki z jego tęsknotami, pragnieniami, obawami, otwartością na drugiego człowieka, miłością do Boga i bliźniego. Pokazuje też, czego każdy z nas może nauczyć się od nowego błogosławionego w obecnych czasach!
Spotkanie z o. prof. Zdzisławem Kijasem. Warto przekonać się, jak bardzo nauczanie nowego błogosławionego jest aktualne w dzisiejszych czasach. Rozmowa z autorem, będącym jednocześnie relatorem procesu beatyfikacyjnego, przybliży te cechy Prymasa Tysiąclecia, których do tej pory nie eksponowano – świetną organizację czasu, sumienność w wypełnianiu codziennych obowiązków, duchową wrażliwość na otaczający świat.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
14:00-15:00 
Wydawnictwo ESPRIT – Spotkanie wokół jedynej autobiografii Arcybiskup Fulton Sheena pt. Skarb w glinianym naczyniu. Goście: ks. Robert Skrzypczak, ks. Tomasz Jaklewicz. Prowadzenie: Paweł Chmielewski.
Sala w Namiocie B przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego
 
14:00-16:00
Wydawnictwo SERAFIN – Spotkanie z autorem Bratem Robertem Wieczorkiem OFMCap. Podpisywanie przez autora najnowszej książki, pt. EKG serca Afryki. Historia choroby.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Serafin, stoisko nr 48
14:30-16:00
Wydawnictwo LTW – Spotkanie autorskie z Grzegorzem Łukomskim. Autor będzie podpisywać swoje książki, m. in. o Sergiuszu Piaseckim i Józefie Mackiewiczu.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa LTW, stoisko nr 6
 
15:00-16:00
Wydawnictwo DĘBOGÓRA – Książka: Marek Jurek 100 godzin samotności z udziałem Marka Jurka, Pawła Lisickiegoi i Bogusława Kiernickiego.
Sala w Namiocie A przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego
 
15:00-16:00
Wydawnictwo WAM – Spotkanie z p. Tomaszem Terlikowskim wokół książki Franciszek Blachnicki. Ksiądz, który zmienił Polskę. Tematem spotkania będzie postać niezwykłego księdza, który wychował pokolenia, zmienił Polskę i zmienił Kościół. Franciszek Blachnicki, jeden z najważniejszych duchownych okresu PRL-u, który wraz z Karolem Wojtyłą, Stefanem Wyszyńskim i Jerzym Popiełuszką rekonstruował polski Kościół po tragedii II wojny światowej, w mrocznych dekadach PRL-u. Młodość i doświadczenia z czasów okupacji ukształtowały przyszłego księdza, który intensywnie działał na rzecz trzeźwości Polaków, a następnie stworzył swoje największe dzieło – ruch oazowy. Jak wyglądały jego relacje z Wojtyłą i Wyszyńskim? Jak to się stało, że pociągnął ze sobą miliony wiernych? Skąd wzięły się kontrowersje wokół jego śmierci?
Sala w Namiocie przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego
 
15:00-16:00
Wydawnictwo BIAŁY KRUK – Spotkanie autorskie. ks. prof. Waldemar Chrostowski.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Biały Kruk, stoisko nr 22
 
15:00-16:00
Wydawnictwo FRONDA – Mariusz Świder, autor książki Jak budowaliśmy Rosję, podpisuje swoją najnowszą publikację.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Fronda, stoisko nr 31
15:00-16:00
Wydawnictwo SINDRUK-DIMK – zaprasza na spotkanie z ks. Grzegorzem Poźniakiem – dyrektorem Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu, autorem książki O organach z dziećmi i dla dzieci, a także wielu innych pozycji z literatury dziecięcej, naukowej, popularno-naukowej, poezji oraz płyt CD.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa SINDRUK, stoisko nr 68
 
15:00-16:00
Wydawnictwo BIAŁY KRUK – Spotkanie autorskie. Redaktor Jolanta Sosnowska.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Biały Kruk, stoisko nr 22
 
16:00-17:40
TELEWIZJA POLSKA – Non Possumus. Prymas Stefan Wyszyński (2 x 50’)
Autor: Paweł Woldan
Dwuczęściowy film dokumentalny przedstawiający wyjątkowego duszpasterza, którego działalność miała ogromne znaczenie nie tylko dla osób wierzących w Polsce, ale również dla całego Narodu. W pierwszej części autor ukazuje sylwetkę Prymasa Tysiąclecia. Część druga zawiera m.in. przemówienie, które wygłosił po powrocie z internowania. Jak wiadomo, Prymas Polski przekazał ówczesnym władzom memoriał Non possumusNie możemy, w obronie chrześcijańskiej tożsamości i prześladowanych duchownych, co było bezpośrednią przyczyną jego internowania.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
16:00-17:00
Wydawnictwo FRONDA – Ks. prof. Waldemar Chrostowski, autor książki: Św. Paweł. Na rozdrożach Synagogi i Kościoła. Biografia podpisuje swoją najnowszą publikację na stoisku Wydawnictwa Fronda.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Fronda, stoisko nr 31
 
19.30-
Uroczysta Gala rozdania nagród FENIKS 2021 i MAŁY FENIKS 2021 – Koncert Siedem grzechów głównych w wykonaniu Warszawskiego Chóru i Orkiestry Impressione pod batutą Piotra Wijatkowskiego.
Katedra Polowa Wojska Polskiego w Warszawie, ul. Długa 13/15.
 
 
 
 
Niedziela, 26 września 2021
 
10.00
Otwarcie w Arkadach Kubickiego sali ekspozycji dla zwiedzających.
 
11:00-12:00
Wydawnictwo WAM – Spotkanie z s. Elizą Myk i s. Tymoteuszą Gil wokół ich książki Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet. Dominikanki z Broniszewic pokazują, że radosne chwile widoczne na pięknych zdjęciach z Domu Chłopaków to tylko mały fragment ich rzeczywistości. W swojej książce pokazują drugą stronę medalu. Otwarcie mówią o swoich kryzysach, rozterkach i słabszych chwilach. Odważnie wypowiadają się na aktualne tematy, jak troska o życie od poczęcia do śmierci, uliczne protesty czy problemy związane z pandemią. Nie słowem, ale działaniem walczą o Kościół kobiet, Kościół czuły, Kościół, który nikogo nie wyklucza.
Sala w Namiocie przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego
 
11:00-14:00
ROSIKON PRESS – Spotkanie z Jackiem Mycielskim. Elementarz dla zakochanych to druga pozycja tryptyku życiowego vademecum. Jest w niej mowa o tym, co jest ważne w narzeczeństwie i co w małżeństwie.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa ROSIKON PRESS, stoisko nr 1
 
11:00-14:00
ROSIKON PRESS – Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane kary historii Kościoła. Spotkanie z udziałem autorów: reportażystą Grzegorzem Górnym i fotografem Januszem Rosikoniem
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa ROSIKON PRESS, stoisko nr 1
 
11:00-15:00
MAŁGORZATA NAWROCKA OFICYNA NIEBIESKI – spotkanie z Kamilem Kreczko, autorem rodzinnej gry planszowej o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim: Non Possumus.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Małgorzata Nawrocka Oficyna Niebieski, stoisko nr 60 B
 
12:00-13:00 
Wydawnictwo ESPRIT – Spotkanie wokół książek Joanny Bątkiewicz Brożek pt. Jezus do duszy oraz Jezu, ratuj!. Goście: Joanna Bątkiewicz-Brożek. Prowadzenie: Piotr Zworski. 
Sala w Namiocie przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego
 
12:00-13:00
TELEWIZJA POLSKA Wyszyński – dobry kontakt w Niebie (52’)
Autor: Jacek Tarasiuk  
Jednym z pierwszych cudów dokonanych za wstawiennictwem kard. Stefana Wyszyńskiego było uzdrowienie 19-letniej dziewczyny, która planowała wstąpić do zakonu. Podczas rutynowych badań wykryto, że ma ona raka z przerzutami. Leczenie nie przynosiło rezultatów. Lekarze nie dawali szans na poprawę. Siostry zakonne rozpoczęły modlitwę za wstawiennictwem Prymasa Wyszyńskiego, by wyjednał u Boga uzdrowienie młodej kobiety. Kobieta wyzdrowiała i została zakonnicą. Film zawiera świadectwa potwierdzające, że Prymas Wyszyński jest dobrym kontaktem w Niebie.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
12:00-13:00
Wydawnictwo POLSKIE CENTRUM ŚW. HILDEGARDY – dr Alfreda Walkowska z córkami zaprasza do spotkania z twórcami kwartalnika.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Polskiego Centrum św. Hildegardy, stoisko nr 58
 
12:00-14:00
Wydawnictwo PROMIC – Spotkanie z autorem Pawłem Zuchniewiczem, który będzie podpisywał swoją książkę, pt. Prymas w Stoczku.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa PROMIC, stoisko nr 2
 
12:00-14:00
Wydawnictwo SERAFIN – Spotkanie z autorem Bratem Szymonem Janowskim OFMCap. Autor podpisuje swoją książkę, pt. Wrak Ewangelii. Sztuka duchowej nawigacji.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Serafin, stoisko nr 48
 
12:00-14:00
Wydawnictwo BIAŁY KRUK – Spotkanie autorskie. Redaktor Jolanta Sosnowska.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Biały Kruk, stoisko nr 22
 
13:00-14:00
Wydawnictwo FRONDA – Wincenty Łaszewski, autor albumu Świat Maryjnych Objawień oraz biografii Prymasa Tysiąclecia Stefan błogosławiony Wyszyński podpisuje swoje najnowsze publikacje na stoisku Wydawnictwa Fronda.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Fronda, stoisko nr 31
 
14:00-16:00
Wydawnictwo BIAŁY KRUK – Spotkanie autorskie. Mistrz Adam Bujak.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Biały Kruk, stoisko nr 22
 
14:00-15:00
Wydawnictwo DĘBOGÓRA – Książka Pawła Milcarka, Prosta droga. Notatki do Reguły św. Benedykta z udziałem Pawła Milcarka, Tomasza Rowińskiego i Bogusława Kiernickiego.
Sala w Namiocie A przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego
 
15:00-16:00
Wydawnictwo FRONDA – Grzegorz Braun, autor książki System. Od Lenina do Putina, podpisuje swoją najnowszą publikację na stoisku Wydawnictwa Fronda.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Fronda, stoisko nr 31
 
15:00-16:00
TELEWIZJA POLSKA – Wyszyński. Wróg nr 1 (55’)
Autor: Jacek Tarasiuk
Film dokumentalny ukazujący walkę komunistycznych władz PRL z Kościołem w Polsce i z kard. Stefanem Wyszyńskim. Prezentuje sylwetkę i działalność najwybitniejszego Prymasa Polski, także charyzmatycznego przywódcy, wiernego Bogu, ludziom i Kościołowi. Przypomina również główne aspekty nauczania Prymasa Tysiąclecia.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
16:00-17:30
Wydawnictwo BIAŁY KRUK – Spotkanie autorskie. Profesor Wojciech Roszkowski
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Biały Kruk, stoisko nr 22
 
16:00-17:20
TELEWIZJA POLSKA Zieja (70’)
Autorzy: Robert Gliński i Tadeusz Lepianka
Film fabularny kinowy o niezwykłym kapłanie, kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920r., naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KOR-u, inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL. Co było najważniejsze w życiu ks. Jana Ziei? Ewangelia i wypływające z niej credo życiowe: Nie zabijaj nigdy nikogo.
Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4
 
  •  
 
23 – 26 września 2021 • CZWARTEK – NIEDZIELA
 
  • Wystawa "Tajne Archiwum Watykańskie"
    • Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego
 
Wystawa oparta jest na motywach książki Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia pod tym samym tytułem. Przedstawia historię wspomnianej instytucji, w której zgromadzono najpilniej strzeżone dokumenty historyczne Stolicy Apostolskiej. Prezentuje również najbardziej kontrowersyjne wydarzenia z dziejów Kościoła katolickiego w świetle materiałów archiwalnych przechowywanych w Tajnym Archiwum Watykańskim. Otwarcie wystawy będzie miało miejsce w czwartek, 23 września o godz. 12:00 podczas otwarcia Targów Wydawców Katolickich.
 
  • Wystawa „Jan Paweł II obrońca praw narodów”
  • Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego
Myśl społeczna Jana Pawła II oraz jego działania na rzecz pokoju były nierozerwalnie związane ze zmianami społecznymi i politycznymi na świecie. Wystawa prezentuje wkład Jana Pawła II w międzynarodową politykę XX wieku. Na wystawie wyeksponowane zostały fragmenty wypowiedzi Jana Pawła II z jego pielgrzymek do Afryki, Ameryki Łacińskiej, krajów bloku wschodniego, jak również Mszy św. w kościele na Zaspie w Gdańsku, czy przemówień w siedzibie UNESCO i Parlamentu Europejskiego. Cytatom towarzyszą krótkie teksty oraz grafiki poszerzające wypowiedzi o kontekst historyczny i geopolityczny, jak również archiwalne zdjęcia z papieskich wizyt i pielgrzymek.
Inicjatorem wystawy jest senator Kazimierz Michał Ujazdowski. Organizatorzy: Centrum Myśli Jana Pawła II.
  • Wystawa RODZINA BOGIEM SILNA
  • Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego
Wystawa z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski przygotowana przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" przedstawia nauczanie sługi bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego poświęconego rodzinie. Poszczególne plansze noszą nazwy: Rodzina; Naród, Państwo; Mężczyzną i Niewiastą – Małżonkowie, budować dom na skale (por. Mk 1,27); Matka; Ojciec; Rodzicielstwo; Wychowanie – duchowość rodziny; Obrona życia; Nadzieja – ku przyszłości.
  • Wystawa „Idącym w przyszłość” 966-2016"
  • Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego
 

Wystawa obejmuje niepublikowany dotąd zapis fotograficzny świętowania Tysiąclecia Chrztu Polski – wydarzeń z 1966 roku wraz z przesłaniem na Nowe Tysiąclecie. Wystawa ma na celu prezentację obchodów Sacrum Poloniae Millennium na tzw. stacjach milenijnych, które obejmowały ważniejsze miasta w Polsce.


 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki