Logo Przewdonik Katolicki

XX Targi Wydawców Katolickich

XX Targi Wydawców Katolickich

Niespełna kilka dni pozostało do rozpoczęcia tegorocznych, jubileuszowych Targów Wydawców Katolickich. Tradycyjnie program towarzyszący targom nie ograniczy się jedynie do tematyki książkowej, spotkań autorskich czy dyskusji panelowych.

3-6 kwietnia, Arkady Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. 

 

Niespełna kilka dni pozostało do rozpoczęcia tegorocznych, jubileuszowych Targów Wydawców Katolickich. Tradycyjnie program towarzyszący targom nie ograniczy się jedynie do tematyki książkowej, spotkań autorskich czy dyskusji panelowych.

Nie zabraknie atrakcji dla miłośników filmów dokumentalnych o tematyce religijnej, historycznej i patriotycznej. Czego jeszcze mogą spodziewać się odwiedzający w tym roku?

Targi zostaną otwarte w czwartek o godz. 10.00. Oficjalne, uroczyste otwarcie będzie miało miejsce w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego o godz. 12.00. Udział w nim wezmą m.in. Arcybiskup Metropolita Warszawski J. E. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, Nuncjusz Apostolski w Polsce J. E. Ksiądz Arcybiskup Celestino Migliore, Ordynariusz Warszawsko-Praski J. E. Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser oraz Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski J. E. Ksiądz Biskup Wojciech Polak. Podczas uroczystego otwarcia nastąpi ogłoszenie laureatów Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2014 oraz otwarcie XXIX Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów.

Już pierwszego dnia targowego rozpoczną się otwarte dla odwiedzających spotkania. Odwiedzający będą mogli spotkać się z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce podczas promocji książki Andrei Riccardiego „Jan Paweł II. Biografia”, czy wziąć udział w debacie „Porozmawiajmy o mediach katolickich”. Podczas panelu podjęta będzie tematyka dot. tego co media katolickie mogą dać społeczeństwu. Paneliści podejmą także rozmowę o ewangelizacji, mediach katolickich w zestawieniu z polityką. W debacie tej planują swój udział ks. Henryk Zieliński, ks. Sławomir Kapitan, o. Mariusz Han SJ, Krzysztof Skowroński, Bogumił Łoziński, Ewa Czaczkowska, o. Zdzisław Klafka. W tym dniu zaplanowana jest również dyskusja „Po co nam książka katolicka”, w której udział wezmą Jarosław Sellin, Maryla Kania, Piotr Dobrołęcki, Tomasz Krzyżak.

W ubiegłym roku dużym zainteresowaniem cieszyła się inicjatywa Dni Młodzieży. Inicjatywa ta będzie kontynuowana w tym roku pod hasłem „Papież i młodzi – razem”. Dzień Młodzieży odbędzie się w piątek. Rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 18.00. W programie Dnia Młodzieży znajdą się debaty, warsztaty, spotkania autorski z osobami świata kultury, aktorami, dziennikarzami. W tym dniu wejście na targi dla najmłodszych, młodzieży szkolnej i nauczycieli będzie darmowe.

W sobotę, oprócz wielu spotkań, będzie miała miejsce, po raz pierwszy w historii targów, niezwykła inicjatywa. „Poczytaj mi synu” czyli Wielkie Czytanie „Quo vadis” rozpocznie się już o godz. 10.00. Uczniowie szkoły „Żagle” Stowarzyszenia Sternik wraz z ojcami będą czytać fragmenty powieści polskiego noblisty. W imprezie będą mogli wziąć czynny udział ojcowie z synami także spoza szkoły. Zapraszamy całe rodziny na to wydarzenie. Celem imprezy jest promocja aktywnego czytania wśród mężczyzn. Po zakończeniu Wielkiego Czytania o godz. 13.00 gimnazjaliści z tej szkoły wystawią fragment „Pana Tadeusza”, a następnie o 14.00 ich młodsi koledzy zaprezentują sztukę „Porwanie kaczątek” węgierskiego autora Gyuli Urbana. To nie jedyne atrakcje dla dzieci. W sobotę o godz. 15.30 będzie można spotkać się również z Zespołem Promyczki Dobra z Nowego Sącza. Przez całą sobotę i niedzielę będzie również otwarta strefa dla dzieci. W namiocie przed wejściem do Arkad Kubickiego dzieci wraz z rodzicami będą mogli oddać się zabawie. Dla najmłodszych przygotujemy plac zabaw ze zjeżdżalniami, dmuchańcami do skakania. Starsze dzieci będą mogły oddać się pracom plastycznym. Wziąć udział w warsztatach podczas, których będą tworzyć świąteczne jajka, wesołe zakładki czy kolorowe worki. Nie zabraknie również niezwykle pożądanej przez dzieci strefy malowania buziek, czy strefy baniek mydlanych. Udział we wszystkich zabawach, konkursach jest bezpłatny.

W sobotę zapraszamy również na debatę, która będzie dotyczyć książki Pawła Lisieckiego „Tajemnica Marii Magdaleny. Fakty i mity”. Oprócz autora udział w niej wezmą m.in. Milena Kindziuk, Jan Pospieszalski, ks. prof. Marek Starowieyski. W Sali Kinowej odbędzie się spotkanie z ks. Dariuszem Oko oraz będzie można obejrzeć film „Tajemnica Tajemnic”, który zabierze widzów w podróż do naszej najnowszej historii i pomoże zrozumieć wielkie skarby jakie Polsce zostawili Jan Paweł II i Kardynał Stefan Wyszyński.

W sobotę o 19.30 w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej 53 odbędzie się rozdanie nagród FENIKS 2014 i MAŁY FENIKS 2014. Uroczystość uświetni koncert Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej „Sonata” im. Bogumiła Łepeckiego, która wykona Oratorium „Siedem ostatnich słów Zbawiciela na Krzyżu” Josepha Haydna.

Wiele atrakcji zapowiedzieli organizatorzy i wydawcy także w niedzielę. Już dziś organizatorzy serdecznie zapraszają na uroczystą mszę do Katedry Świętego Floriana i Świętego Michała Archanioła w Warszawie w intencji wydawców, autorów i mediów w Polsce. Rozpocznie się ona o godz. 9.30.

Podczas XX Targów Wydawców Katolickich nie zabraknie również atrakcji dla miłośników filmów dokumentalnych. Projekcie filmów odbywać się będą w sali kinowej Zamku Królewskiego od czwartku do niedzieli. Od piątku do niedzieli Redakcja Audycji Katolickich Telewizji Polskiej zaprasza na filmy m.in. o Janie Pawle II. Tradycyjnie, podczas wszystkich dni targowych, wydawcy przygotowują szereg spotkań autorskich czy to w postaci paneli, czy  spotkań na stoisku w formie podpisywania książek.

To tylko nieliczne spotkania, dyskusje, panele i atrakcje jakie będą miały miejsce. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.swk.pl

 

 

 

 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki