Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK, Błażej Tobolski, PK
Fot.

» 30 października o godz. 18 w klasztorze oo. Jezuitów w Poznaniu (ul. Szewska) zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. Bogusza Lewandowskiego, dyrektora Radia Emaus w latach 2002-2005. Po Mszy św. odbędzie się koncert Stabat Mater Giovanni Battista Pergolesi. Transmisja Mszy św. na antenie Radia Emaus. » We wtorek 31 października z inicjatywy fundacji...

» 30 października o godz. 18 w klasztorze oo. Jezuitów w Poznaniu (ul. Szewska) zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. Bogusza Lewandowskiego, dyrektora Radia Emaus w latach 2002-2005. Po Mszy św. odbędzie się koncert „Stabat Mater – Giovanni Battista Pergolesi”. Transmisja Mszy św. na antenie Radia Emaus.

» We wtorek 31 października z inicjatywy fundacji „Redemptoris Missio” zostanie odprawiona w kościele pw. św. Jana Kantego w Poznaniu Msza św. z okazji 95. rocznicy urodzin dr Wandy Błeńskiej.

» 5 listopada w kościele pw. Świętego Krzyża w Poznaniu Górczynie (ul. Częstochowska 16) zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę – aby Polska była wierząca, mądra, silna i sprawiedliwa. Na liturgię zaprasza Ruch Przełomu na rzecz Naprawy Rzeczypospolitej Polskiej.

» Modlitwa za zmarłych
W środę 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu na wszystkich poznańskich cmentarzach o godz. 15 odbędą się nabożeństwa żałobne (na Miłostowie zarówno od ul. Gnieźnieńskiej, jak i od ul. Warszawskiej).
Oprócz modlitwy w intencji zmarłych na cmentarzach komunalnych Społeczny Komitet „Poznaniacy–Rossie” przeprowadzi zbiórkę na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu Stara Rossa w Wilnie.Tradycyjnie już w akcji uczestniczą poznańskie media, w tym „Przewodnik Katolicki”.
W czasie od 1 do 8 listopada codziennie można uzyskać odpust zupełny dla dusz zmarłych oczekujących zbawienia w czyśćcu. Warunkami uzyskania odpustu są: nawiedzenie cmentarza, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego, a także przystąpienie do Komunii św.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki