Logo Przewdonik Katolicki

Muzyka synagogalna

PK
Fot.

To było niezwykłe wydarzenie dla miłośników muzyki żydowskiej. W dawnym gmachu synagogi przy ul. Wronieckiej w Poznaniu wystąpił chór synagogalny z Lipska pod dyrekcją Helmuta Klotza. Koncert, który odbył się 29 września, był podzielony na dwie części. W pierwszej artyści przedstawili muzykę synagogalną, a w drugiej żydowski folklor w wolnej interpretacji. Der Leipziger...

To było niezwykłe wydarzenie dla miłośników muzyki żydowskiej. W dawnym gmachu synagogi przy ul. Wronieckiej w Poznaniu wystąpił chór synagogalny z Lipska pod dyrekcją Helmuta Klotza.

Koncert, który odbył się 29 września, był podzielony na dwie części. W pierwszej artyści przedstawili muzykę synagogalną, a w drugiej żydowski folklor w wolnej interpretacji.

„Der Leipziger Synagogalchor” powstał w 1962 roku. Od początku postawił sobie za cel zachowanie i pielęgnowanie muzyki synagogalnej XIX i XX wieku oraz jidysz i hebrajskiego folkloru, jako szczególnie ważnego elementu żydowsko-kulturowego dziedzictwa. To jedyny tego typu chór w Europie, który składa się z nieżydowskich artystów. Pod względem jakości artystycznej osiągnął rangę międzynarodową, koncertuje na całym świecie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki