Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK, Błażej Tobolski
Fot.

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Kiekrzu przy ul. Kierskiej 10 zaprasza wszystkich chętnych oraz czcicieli Bożego Miłosierdzia i św. s. Faustyny w jej 101. rocznicę urodzin i w 68. rocznicę jej narodzin dla Nieba na uroczystą Mszę św. w niedzielę 8 października o godz. 10.30. Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Poznańskiej (klasztor oo. Franciszkanów...

» Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Kiekrzu przy ul. Kierskiej 10 zaprasza wszystkich chętnych oraz czcicieli Bożego Miłosierdzia i św. s. Faustyny w jej 101. rocznicę urodzin i w 68. rocznicę jej narodzin dla Nieba na uroczystą Mszę św. w niedzielę 8 października o godz. 10.30.

» Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Poznańskiej (klasztor oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu, ul. Franciszkańska) zaprasza na październikowe spotkania.
W każdy czwartek:
godz. 17.30 – bezpłatne porady adwokackie i dyżur duszpasterza trzeźwości
W każdą niedzielę:
godz. 17 – mityng spikerski dla osób zainteresowanych problemem alkoholizmu i sposobami radzenia sobie z nim
godz. 19 – Msza św. w intencji trzeźwości naszej i naszych bliskich
1 października – Rozważanie Pisma Świętego: „...abyście postępowali w sposób zgodny z waszym powołaniem” (Ef 4, 1) – ks. Jan Chrzanowski (godz. 20)
6 października – Adoracja Najświętszego Sakramentu (godz. 21-22)
7 października – Dzień skupienia dla rodzin z problemem alkoholowym (godz.10.30-15)
8 października – „Jak człowiek staje się uczniem Chrystusa i jak się rozwija. Na podstawie czterech Ewangelii” – Henryk Knapik (godz. 20)
13 października – Msza św. o trzeźwość Wielkopolan
15 października – Droga różańcowa – Rozważanie Tajemnic Różańca św. ze świadectwami AA i Al.-Anon (godz. 20, skwer przed klasztorem)
22 października – „Sytuacje kryzysowe w rodzinie – jak sobie z nimi radzić?” – Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin (godz. 20)
29 października – „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” – zaduszkowy wieczór wspomnień o członkach wspólnot AA i Al.-Anon (godz. 20)

» W niedzielę 24 września na poznańskich ulicach po raz kolejny chrześcijanie dali świadectwo swojej wiary, śpiewem, tańcem i muzyką chwaląc Boga. „Wielbienie Boga” na placu Wolności odbyło się dzięki Inicjatywie Poznańskich Muzyków „Bogu Jedynemu Chwała”. O kolejnych tego typu przedsięwzięciach będziemy informowali Czytelników na bieżąco.

» Parafialni twórcy - w dniach 22-24 września w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Poznaniu odbyła się Wystawa Twórców Osiedla Warszawskiego. Jej autorami są miejscowi parafianie. Można było zobaczyć m.in. obrazy i hafty, kamienie szlachetne oprawione w srebro i złoto oraz reprinty dawnych strojów.
– Chciałem, aby nasi parafianie poznali tych ludzi. Nieraz mijają ich na osiedlu i nie wiedzą, że drzemie w nich tak piękna pasja. A przecież to są artyści, którzy tworzą – podkreśla ks. proboszcz Wojciech Ławniczak.
Wystawę zorganizowano w ramach obchodów 70. rocznicy powstania parafii.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki